Після тритижневої перерви Київрада знову зібралася на засідання. Ще до початку сесії на Хрещатику, 36 на столичного голову вже чекали активісти та інвестори будівництва на Осокорках. На порядку денному – понад двісті питань. Яблуком розбрату в депутатському корпусі стало обговорення змін до цьогорічної програми "Турбота. Назустріч киянам". Серед сьогоднішніх рішень – Віталію Кличку депутати призначили ще двох заступників. Загалом їх уже дев'ять. Докладніше – Наталка Юрчук.
Зранку під стінами мерії пікетували близько сотні людей. Серед пікетувальників – родини колишніх будівельників, яких виселяють із гуртожитку на вулиці Польовій.
"Моя дитина вже хворіє, їй 9 років, зараз дуже холодно. В нас є обігрівач, але більше, ніж 16 градусів – максимально, не піднімається температура", – пояснює мешканка гуртожитку Анна Медведська.
Також на мітинг прийшло понад півсотні інвесторів майбутніх новобудов на Осокорках. Дві жінки розповідають: вклали кошти у будівництво шостої секції мікрорайону. Котловану ще немає.
Інвесторка Ірина каже, що є навіть рішення суду і всі необхідні документи. Зізнається, що вклали більш, ніж півмільйона за квартиру.
На сходинках до мерії інвестори виклали напис із піску: "Кличко, виходь!" Та не дочекавшись його, ініціатор акції закликає людей перекрити вулицю Хрещатик.
Ще до початку сесії Київради, запитуємо у міського голови, як бути інвесторам і місцевим, які виступають проти забудови на Осокорках. Нині є рішення суду лише першої інстанції. Віталій Кличко категоричний: забудовник не має права будувати до рішення Верховного суду.
"Навіть якщо суд дозволяє, але громада проти, нам потрібно сідати і говорити враховуючи інтереси різних сторін, для того, щоб місто розвивалося", – відповів міський голова.
Уже під час відкриття сесії Київради, чільник столиці доручив комунальникам якнайшвидше усунути аварії на столичних тепломережах та поінформувати містян про ремонтні роботи. Нині без тепла сидять мешканці близько 300-т домівок. Після цього на трибуну вийшов голова фракції "Свобода" Юрій Сиротюк. Він зачитав звернення до Президента України щодо зупинення рішення Кабміну на підвищення ціни на газ. Мовляв, у країні достатньо власного блакитного палива.
Водночас голова "Київської команди" Сергій Гусовський звернувся із запитанням до Кличка щодо будівництва готелю на Андріївському узвозі. За його словами, ще в червні Київрада мала внести зміни до проекту будівництва. Однак рішення зависло у повітрі.
"Якщо це рішення не виконується, то треба розривати цей договір оренди на землю. Я прошу відповідного контролю максимального, щодо того, аби Київрада оскаржила це ганебне рішення Адміністративного окружного суду", – заявив депутат Гусовський.
"Ніяких там висоток не повинно бути, без презентації громадськості, активістам, містобудівельній раді", – запевнив Кличко.
Підвищений градус у сесійній залі спричинило обговорення змін до програми "Турбота. Назустріч киянам" на цей рік. За словами керівника департаменту соцполітики Юрія Крикунова, документ передбачає виділення майже шістдесяти мільйонів гривень на підтримку киян-АТОвців, родинам загиблих під час Революції Гідності та постраждалим від Чорнобильської катастрофи. Ідеться, зокрема, про щорічну матеріальну допомогу, оплату комірного, протезування, оздоровлення. А також виділення понад 300 мільйонів на пільговий проїзд у громадському транспорті студентам та учням. З таким перерозподілом грошей категорично не згодні "свободівці".
"Це злочинний, брутальний відмив одним рішенням 302 мільйонів. Це про кого турбота? Чиновник, який доповідає давно має сидіти у тюрмі, а не займати свою посаду. Пан Крикунов повністю знімає кошти на стаціонарне лікування учасників АТО", – заявив голова ВО "Свобода" в Київраді Сиротюк.
"Станом на 10 жовтня подано ще 17 заяв документів на суму 330 тисяч гривень. Загальна економія складає 1 мільйон 885 тисяч гривень. Я вважаю, що ці кошти мають бути зекономлені і перенаправлені на надання матеріальної допомоги родичам загиблих учасників АТО", – заявив у свою чергу директор департаменту соцполітики КМДА Крикунов.
Внести правки до програми вимагає і "свободівець" Володимир Назаренко. Каже: не всі родичі загиблих отримують допомогу.
"Прямо зараз мені пише дружина покійного героя війни, який захищав нас, що не отримує коштів. Є киянкою. І таких фактів, якщо не сотні, то десятки точно. Військові мені казали, що цього чиновника будуть виносити і викидати за таку бездіяльність", – заявив Назаренко.
"Формулювання звучить саме так, що коли члени родини загиблого були на момент смерті зареєстровані у Києві. На жаль, я нічим не можу допомогти", – відповів Крикунов.
Зрештою рішення підтримали 63 депутати. Наостанок Київрада призначила двох нових заступників Кличка – з питань здійснення самоврядних повноважень. Це Володимир Слончак, який опікуватиметься питаннями комунальної власності та екологією. Та Марину Хонду, яка куруватиме, зокрема, Департамент освіти та науки.
Наталка Юрчук, Олександр Петровський, "5 канал"