5 канал

Перший етап стратегії ВМС до 2035 року: розлогіше про катери, які замовило Міноборони

Десантно-штурмовий катер призначений для висадки морського десанту, ведення розвідки та спостереження

Розпочато будівництво ще двох панцерних катерів для ВМС. 8 лютого на заводі "Кузня на Рибальському" закладено один артилерійський типу "Гюрза" і один десантно-штурмовий типу "Кентавр". Мирослав Солонар був на церемонії.

Перші гвинтики в майбутньому "Кентаврі" закручує командувач Військово-морських сил Ігор Воронченко. Вже незабаром десантно-штурмовий катер стане важливим підкріпленням для українського флоту.

"По кількості це уже восьмий корпус бака і третій корпус десантно-штурмового катера. Вони зарекомендували себе з найкращого боку, і хто б що не говорив, але вони зайняли відповідну нішу у призначенні", – зауважив Вороненко.

Уся подальша робота покладена на плечі працівників заводу. Вони мають встигнути до середини літа побудувати два броньовані катери, які замовили в Міністерстві оборони України. Один із працівників, Валерій Грищенко, пояснює – швидкісний "Кентавр" не так просто побудувати, але результат того вартий – він може наблизитися, не привертаючи уваги.

Десантно-штурмовий катер призначений для висадки морського десанту, ведення розвідки та спостереження. А малий броньований артилерійський катер нині уже стоїть на озброєнні військово-морських сил. Його завдання – обороняти порти та захищати річкові судна.

"Ці кораблі стануть у пригоді для обороноздатності нашої держави для виконання тих завдань, які стоять на сьогоднішній день перед Військово-морськими силами", – заявив заступник міністра оборони Ігор Павловський.

Складання катерів такого типу є першим етапом стратегії Військово-морських сил України до 2035 року. Під час тестів вони добре себе зарекомендували, каже командувач ВМС. А в майбутньому планують закласти ракетний катер, що буде оснащений протикорабельними ракетами.

Поки це лише залізо, але вже через чотири місяці українські моряки зможуть спустити ці два бойові катери на воду. І тоді охорона державного кордону в акваторіях Чорного та Азовського тільки посилиться.

Мирослав Солонар, Віктор Прокопенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Hate Night Show у "БлогПост": чим Зеленський послів ЄС шокував
Наступний матеріал
"Почуваєшся, наче в ресторані": як у їдальні львівської гімназії школярів вчать культури спілкування

Як маріупольські прикордонники несуть службу в "сліпій зоні" Азовського узбережжя – репортаж

Нардеп Гончаренко спрогнозував, коли звільнять українських моряків

"Нехай стежать": російська ФСБ відслідковує навчання українських армійців на Азові – Наєв

Заборона діяльності Супрун – передвиборні маніпуляції чи атака на медреформу – відео

Доба в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео

Доба в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – відео