Акція інвесторів
Акція інвесторів 5 канал

Ошукані інвестори прийшли з пустими коробками до банку "Аркада" та ОП: як забудовник пояснює ситуацію

Читайте по-русски
У банку запевняють: проблеми з будівництвом – це наслідок їхнього конфлікту зі столичною владою

Під стінами банку "Аркада" і Офісу президента – порожні коробки. Так понад сотня інвесторів кількох житлових комплексів, забудовником яких є фінустанова, виступали проти призупинення будівництва. Кажуть, роботи на будмайданчиках припинилися ще влітку. Без житла залишаються понад 13 тисяч людей. Докладніше розповість Олена Соловйова.

"Стоїть одна коробка. Ці вікна, як поставили весною. І далі – ні вікон, ні дверей, гуляє тільки вітер. Введення в експлуатацію мало бути в вересні 2019-го", – каже інвестор ЖК "Еврика" Інна Моісеєнко.

Вона розповідає: навесні родина придбала однокімнатну квартиру для старшого сина в житловому комплексі "Еврика". А вже влітку роботи зупинилися.

"Ходить по будівництву дві-три людини... тиша навкруги", – зауважує інвесторка.

Жінка розповідає: нещодавно забудовник запропонував інвесторам укласти додаткову угоду, де терміни здачі будинків відкладаються на невизначений час.

"Від забудовника ми почули те, що кошти банком не виділяються на будівництво. Це було заявлено, є навіть відеоролик, кошти не виділяються. Тому в нас, інвесторів, виникає сумнів – де ділися кошти з Фонду фінансування? Де вони? Взагалі вони є чи немає? Ми просимо цю інформацію у забудовника – він нам не дає", – пояснює Інна Моісеєнко.

"Мабуть, вони вже починалися, ці проблеми, але нас просто ошукали. Так, як і зараз – вони продають, вже із 20-відсотковою знижкою", – вважає Петро і Ольга Кушніренки, інвестори ЖК "Еврика".

Заручниками почуваються подружжя Кушніренків. Кошти у будівництво вклали 2 роки тому.

"Ще нічого не зроблено, фундамент – все. І не будується. Різні причини вигадуються. На "Патріотиці" – там якісь проблеми з земельною ділянкою, то вони залучили інвесторів з "Евріки", взяли 100-відсоткову оплату і потім ніхто... Ми заручники!" – переконане подружжя.

Інвестори "Еврики" об'єдналися в ініціативну групу з іншими потерпілими – вкладниками житлових комплексів "Патріотика" і "Патріотика на озерах". Разом прийшли до забудовника – банку "Аркада".

"У мене 3-є дітей, 4-й на підході – ми без квартири. "Патріотка", дім "Богуслав" не будується, вже близько року затримка. Щось пояснюють? – "Нема грошей, КМДА заважає, палиці в колеса всім вставляють", але нас це особливо не цікавить. У нас 100-відсотково проплачена квартира!" – обурюється інвесторка ЖК "Патріотика" Оксана Шевченко.

Мітингувальники кажуть: у будівництво трьох комплексів уклали кошти 13 тисяч інвесторів. Це 38 будинків, які нині стоять пусткою. Тож символічно – під стіни банку принесли порожні коробки.

До людей з банку ніхто не виходить, тож пікет пересувається до Офісу президента. Збирають підписи під зверненням до глави держави, забудовника і столичної адміністрації.

"Ніхто нам не дає ніякої інформації, з нами ніяк не комунікують. Мають зібратися за круглий стіл з представниками всіх структур і якось вирішити це питання", каже інвесторка Анна Земляна.

А ще вимагають особистої зустрічі з президентом і керівником його Офісу.

Ситуацію "5-му каналу" прокоментували у банку "Аркада". Коли відновлять будівництво – не прогнозують.

"Національний банк України видав кілька постанов, які безпосередньо заборонив банку "Аркаду" виставляти будинки на продаж. Відповідно, надходження нових коштів на проєкти "Евріки" було призупинене, така ж ситуація – на "Патріотиці". "Патріотика" і "Патріотика на озерах" – це один фонд фінансування будівництва", зазначила начальник служби із зв'язків із громадськістю банку "Аркада" Людмила Горицька.

У банку запевняють: проблеми з будівництвом – це наслідок їхнього конфлікту зі столичною владою.

"По "Патріотиці" на озерах є заборгованість, яку місто повинно відшкодувати забудовнику за те, що він побудував об'єкти, які просило його місто – це близько 700 мільйонів", каже Людмила Горицька.

На початку цього року Київрада розірвала договір оренди земельної ділянки під забудову "Патріотики на озерах" – через сімдесятимільйонну заборгованість. Крім того, територія між двома озерами, де почали зводити будинки, за генпланом, мала стати зеленою зоною.

Отримати коментар у КМДА "5-му каналу" поки що не вдалося. Допоки триває протистояння довкола цього комплексу, віру у щасливу розв'язку поступово втрачають інші інвестори.

"Шантажують нас цим, зупинили "Евріку" для того, щоби підняти всіх інвесторів і вирішити за рахунок нас свої інтереси", - наголошує інвесторка Інна Моісеєнко.

Олена Соловйова, Олексій Іванченков, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Відеокамери, дрони та фотопастки: як на Черкащині лісові патрулі браконьєрів ловлять – сюжет
Наступний матеріал
"Дія. Цифрова освіта": як держава навчатиме українців цифрової грамотності – презентація дослідження
Loading...

За скандального забудовника Микитася внесли 80 мільйонів гривень застави – адвокат

Ледь не почубилися в столичній адміністрації: подробиці скандалу навколо забудови Совських ставків

"Ледь не сталася бійка ": в чому причина конфлікту між активістами та забудовником

На Троєщині місцеві мешканці самі знесли паркан майбутньої забудови – подробиці скандалу

"Кістка в горлі адміністрації": чому забудови в КПІ спричинили масштабний скандал

Сутички та земельні питання: як пройшло засідання Київради без Кличка