Проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні
Проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні 5 канал

Обрано остаточний вигляд Меморіалу Героїв Небесної Сотні: яким він буде

Меморіал розмістять на Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської та умовно розіб'ють на три частини

Який вигляд матиме Меморіал Героям Небесної Сотні в середмісті столиці – сьогодні представили громадськості. З поміж 12 робіт від претендентів з різних країн світу сліпим голосуванням судді обрали проект двох львівських архітекторів. Більше про перспективу Меморіалу, що з'явиться на Алеї Героїв Небесної сотні – в наступному сюжеті.

Меморіал Героїв Небесної Сотні збудують за проектом українських архітекторів. Таке рішення журі Міжнародного архітектурного конкурсу. Переможцями стали Ірина Волинець та Марія Процик.

"Цим меморіалом, цим музеєм ми маємо остаточно відійти від Радянського Союзу і радянських традицій. Але для мене дуже важливо, щоб і громадськість на Майдані, і ті, хто дивився проекти по телебаченню, в інтернеті, – треба щоб якось брало за серце кожного, хто до них підійде", – зазначив Президент України Петро Порошенко.

На участь у конкурсі журі отримало 65 заявок із 12 країн світу. У фіналі залишилося дев'ять проектів. Переможця обирали анонімно. Оцінювали проекти експерти з різних країн. "Це перший конкурс, який проводила на такому рівні, через тендер, міжнародна компанія. Це міжнародний архітектурний конкурс, проведений за всіма нормами європейських і світових практик", – наголосив міністр культури України Євген Нищук.

Меморіал розмістять на Алеї Героїв Небесної Сотні від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської. Простір умовно буде розділений на три частини. Першу – присвятять Героям Небесної Сотні. Їхні прізвища викарбують на стелі. Друга частина символізуватиме майбутнє і матиме вигляд зигзагоподібної алеї, обабіч якої висадять 107 лип. У третій частині розіб'ють парк.

Проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні
Проект Меморіалу Героїв Небесної СотніОфіційний сайт Президента України

"Кожен із членів журі зрозумів свою відповідальність, тому до кожного проекту ми ставилися дуже прискіпливо. Варіативний ряд проектів був дуже широкий: деякі схожі на скульптури, деякі більш ландшафтні проекти. Та дуже тішить те, що було з чого обирати", – наголосив голова журі Бенджамін Хоссбан.

Проект Меморіалу Героїв Небесної Сотні
Проект Меморіалу Героїв Небесної СотніОфіційний сайт Президента України

У вівторок освятили і земельну ділянку, виділену для меморіалу. До місця, де з'явиться Музей Героїв Небесної Сотні, приїхали рідні загиблих. Серед них – син Якова Зайка Олександр: "Місце знакове. Те, що він буде розміщений на місці, де проходили всі події, де було розстріляно людей. Я думаю, це гідне місце для меморіалу. Головне – щоб залишилася пам'ять про наших рідних, які загинули, які померли під час цих подій"

Будівництво розпочнуть у лютому наступного року.

Євгенія Китаїва, Анна Брикова, Михайло Третяк, Сергій Клименко, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гройсман: Україна поки не реалізувала плану зі зростання економіки
Наступний матеріал
В Одесі від ускладнень кору померло двоє немовлят: що відомо
Loading...

"Ангели пам'яті": центр Києва заповнили зворушливі згадки про Героїв Небесної Сотні

"Я пам'ятаю": родичі загиблих та небайдужі "живим ланцюгом" нагадали про розстріли на Майдані

У Києві вшановують перших загиблих героїв Майдану – включення

У Львові відкрили пам'ятник 22-річному Герою Небесної Сотні

Панахида за загиблими: у Михайлівському Соборі пригадали полеглих героїв Майдану

Робота з альпіністом та нові докази: ГПУ повідомила про поступ у розслідуванні справ Майдану