Вшанування героїв Небесної Сотні
Вшанування героїв Небесної Сотні 5 канал

"Не можна, щоб їхні імена забули": у Києві на Майдані вшановували полеглих героїв – сюжет

Читайте по-русски
У шосту річницю початку Революції Гідності родини та близькі загиблих, а також учасники історичних подій із квітами приходили до портретів героїв

День Гідності та Свободи відзначає Україна. У цей день вшановують дві події: початок Помаранчевої революції у 2004 му році та Революції Гідності 2013-го. Пам'ятні заходи на честь загиблих Героїв Небесної Сотні тривали в столиці від самого ранку. Їх відстежувала журналіст "5 каналу" Валерія Павленко.

Від ранку небайдужі вшановували пам'ять Небесної Сотні. У шосту річницю початку Революції Гідності родини та близькі загиблих, а також учасники історичних подій із квітами приходили до портретів героїв.

Спершу панахидою віддали шану полеглим.

Ірина разом із маленькою Софією прийшли вранці до каплички згадати батьків – Сергія Дідича та Ігоря Бачинського, – які загинули за незалежну Україну у 2014-му році. Кажуть, жили б у Києві на Алеї Героїв, були б ледь не щодня.

Ірина Дідич, дочка Героя Небесної Сотні Сергія Дідича, каже: "Я з Івано-Франківської області, але живу у Львові. Ми прийшли до своїх батьків, поклали біля них квіти. Ті, хто живуть у Києві, ті часто приходять. Хто не в Києві, то на такі річниці".

Вшанування героїв Небесної Сотні
Вшанування героїв Небесної Сотні5 канал

А от Зоя Сидорчук навіть і не знає, де саме загинув її чоловік у лютому 2014-го.

Жінка каже: "Кожен рік ходжу і не тільки в цей день. Тому що тут у мене загнув чоловік, Сидорчук Юрій. Розпитати не було в кого, де це сталося, і про 18-те число дуже мало фактів, де це сталося. Але чомусь мене завжди тягне під міст. Його там якраз фото".

До вшанування долучилися й учасники революції 2013-2014-го років. Переконані: незалежність – це не лише про свободу. А й про боротьбу, яка і досі триває.

Учасник Революції Гідності Юрій Аксенин наголосив: "Дуже важливо, щоб громада пам'ятала, що таке гідність, якою ціною вона нам дається, скільки жертв уже. Наш обов'язок найперше не допустити того, щоб імена наших рідних, Героїв Небесної Сотні і імена загиблих у сучасній війні, російсько-українській, не були забуті. Наш обов'язок як свідомої громади пам'ятати і вшановувати".

Валерія Павленко, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Мати загиблого на Майдані Максима Шимка: "Від заяв Портнова коси дибом стають"
Наступний матеріал
Рябошапка заперечує існування злочинної організації, яка протидіяла Майдану – Горбатюк