5 канал

"Намети розбрату": чому ситуація під парламентом стала напруженою

Ніякого штурму силовиками немає, як і провокацій – з боку мітингувальників

До будівлі Верховної Ради прибувають активісти – їх кількість нині збільшилась. Крім того, мітингувальники звозять намети для ночівлі. Ситуація біля парламенту дещо напружена. Подробиці знає кореспондент "5 каналу" Ірина Герасимова.

З настанням темряви збільшилась кількість і правоохоронців, і протестувальників. Напруженою ситуація стала після того, як учасники акції спробували пронести намети, аби збільшити своє наметове містечко. Однак кордон нацгвардійців не дав можливості пронести ці пакунки. Мотивували тим, що від вівторка урядовий квартал охороняється і потрапити на мітинг можна виключно після того, як будуть перевірені усі речі учасників акції.

Наразі епіцентр подій з-під вікон Верховної Ради перемістився на вулицю Грушевського. Вулиця "дає голос" методами ще часів Євромайдану – чоловіки б'ють у бочки, жінки калатають плашками з дріб'язком. Чутно їх і далеко від парламенту, розходитися не збираються.

Раніше до учасників акції, розуміючи небезпеку спалаху бійки, підбігли народні обранці – вони ж і скликали людей виходити на вулицю. З'ясувалося, що ніякого штурму силовиками немає, як і провокацій з боку мітингувальників. Усі питання виникли через перевірку речей, що їх мали піднести активістам. "Зараз ми домовляємося, щоби поліція перевірила речі, які люди несуть в табір. Речі це мирні, в основному – намети. Поліція спокійно перевірить і, ми сподіваємося, пропустять людей", – пояснив журналістам нардеп Єгор Соболєв.

На площі Конституції знімальна група "5 каналу" зустріла керівника Національної поліції. Сергій Князєв запевнив, що жодного штурму не буде. А якщо речі не заборонені – їх дозволять пронести до наметового містечка. Також розповів про стан правоохоронців, які постраждали у сутичках ще на початку мітингу, у вівторок: "Забезпечуємо громадський порядок, публічну безпеку. Скарг у бік поліції немає… Постраждалі поліцейські лежать в лікарні, середньої тяжкості тілесні ушкодження. Зараз у лікарні два правоохоронця".

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: Під Верховною Радою сталися сутички мітингувальників і правоохоронців

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Чи будуть депутати настільки ж одностайними у бажанні зняти із себе недоторканність – "Час. Підсумки дня"
Наступний матеріал
Не варто втрачати темп: Порошенко зустрівся із Супрун та привітав старт медичної реформи
Loading...