мешканці зруйнованого будинку на Позняках
мешканці зруйнованого будинку на Позняках 5 канал

"Надія є – конкретики немає": яка доля чекає на мешканців зруйнованого будинку на Позняках

Читайте по-русски
Після зустрічі з керівництвом району мешканці спілкувались і зі своїми адвокатами

Майже три доби вогнеборці розбирали завали зруйнованого будинку. Пошуково-рятувальну операцію закінчили близько до обіду вівторка. Трагедія забрала життя п'яти людей.

Під завалами загинули дві жінки та троє чоловіків із квартир п'ятого та шостого поверхів.

"Тіла загиблих передані в суд-медекспертизу. Проводиться впізнання, розтин для винесення заключення щодо причин смерті", – повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

"У нас є випадок, коли з однієї квартири загинуло три особи, на жаль, – батько, мати і син", – каже речниця ДСНС Світлана Водолага. 

Єдина, хто вціліла з цієї родини, – дочка. За словами надзвичайників, їй вдалося врятуватися, бо зайшла у ванну кімнату. Зараз із нею працюють психологи.

Лідія чекає нагоди забрати вцілілі речі. Її квартира на першому поверсі зруйнованого шостого під'їзду. До нього рятувальники не підпускають.

"Ми не зрозуміли, що відбувається. Просто страшенний вибух. Страшенний вибух і все. Скло летіло на площадку. Ми як вийшли з квартири і ми більше не попали. У нас все залишилось. Документи, все-все абсолютно. Ми як вискочили з передку на вулицю і нас більше туди ніхто і не впустив", – згадує мешканка будинку Лідія. 

Представник Дарницької РДА запевняє, що у зруйнований будинок можна повертатися. Але тільки в під'їзди з першого по четвертий. А от визначити, чи безпечно жити в п'ятому, який прилягає до секції, де стався вибух, має спеціальна комісія.

Водночас Дарницька райдержадміністрація допоможе грошима. Там на третій день після вибуху зібрали постраждалих. Їм за кожну зруйновану квартиру обіцяють по 50 тисяч гривень. Тим, хто був травмований внаслідок руйнування, – 70 тисяч. Родинам загиблих виплатять 100 тисяч гривень. А от щодо компенсації житла поки розглядають два варіанти.

Точної дати виплати матеріальної компенсації в адміністрації не називають, але кажуть: це питання найближчих днів.

"Умови не влаштовують. 50 тисяч за квартиру – це дуже мало. Це не сумісно із затратами і моральною шкодою. З першого по десятий поверх одна і та ж сума", – каже мешканка будинку Тетяна.

"Надія є – конкретики немає. Рішення ніякі не прийняті", – розповідає мешканка Марина. 

Після зустрічі з керівництвом району мешканці спілкувались і зі своїми адвокатами. Незабаром для вирішення нагальних питань постраждалі об'єднаються в ініціативну групу.

Евеліна Михайленко, Ірина Саєвич, "5 канал"

Попередній матеріал
"Терпимо з останніх сил": чому медики Сміли вже два місяці не отримують зарплати і що говорить влада
Наступний матеріал
"Негода руйнує інфраструктуру": через паводок газопостачання Буковини під загрозою
Loading...

Вибух на Позняках: у ДСНС розповіли, як намагаються стабілізувати будівлю

Вибух на Позняках: що відомо про загиблу під завалами жінку – включення з місця події

На Позняках продовжують розбирати завали після вибуху – наживо з місця події