Вибух у житловому будинку на Позняках
Вибух у житловому будинку на Позняках 5 канал

"Вікна посипалися, ми всім тілом відчули": очевидці вибуху розповіли про перші хвилини після аварії

Читайте по-русски
Частина мешканців багатоповерхівки ніч провела під будинком

Другу добу рятувальники розбирають завали зруйнованого будинку на вулиці Соломії Крушельницької. Працюють по троє, змінюючи один одного. Не поспішають, адже конструкції будинку хиткі, а тому існує загроза обвалу.

На ліквідацію наслідків вибуху залучено понад сотню працівників ДСНС та 30 одиниць техніки.

Територія від неділі обмежена сигнальною стрічкою. Для правоохоронців та рятувальників встановили наметове містечко. Частина мешканців багатоповерхівки ніч провела під будинком.

"Я дома був. Бахнуло. Мене відкинуло до туалету. Пиляка почала осідати і мене забрали ДСНС", – каже мешканець будинку Андрій Столяр. 

Валентина з чоловіком мешкають на першому поверсі. Поки що заселилися в інтернат. Але ніч провели в батьків. На ранок понеділка прийшли, сподіваючись забрати свої речі, оскільки, тікаючи від завалу, схопили найнеобхідніше.

Нове житло для тих, хто опинився без даху над головою. Понад пів сотні людей зі зруйнованого будинку оселилися тут – у спальному корпусі однієї зі шкіл Києва.

Як удома, каже директор. Людей забезпечили кімнатами, постіллю та особистими речами. А ще – тут кількаразове харчування. З їжею допомагають волонтери та столичні мережі закладів харчування.

На другому поверсі спального корпусу в одній із кімнат живе Тетяна. Із нею її старенький батько. Розповідає: нове житло подобається. Зручно.

Вибух у житловому будинку на Позняках
Вибух у житловому будинку на Позняках5 канал

"Ліжка гарні, постіль зробили нову, все тут приносять, я задоволена, тому що коли людина залишилася без даху над головою, а тут ще за вами бігають", – розповідає мешканка будинку Тетяна Хайнацька.

А от що з власною домівкою, не знає. Після евакуації до своєї трикімнатної квартири на 4 поверсі напів зруйнованого будинку не поверталася. Нині згадує момент вибуху.

"Вікна всі посипалися, все посипалося, увесь балкон був усіяний склом. Воно не був вибух, воно якийсь хлопок, але такий потужний, такий "бух!", – згадує Тетяна. 

"Ми ще спали, але відчули це усім тілом. Це звучало як відлуння грому", – каже Ілля Кравцов. 

Евакуювався також Ілля з дівчиною Уляною. Коли вибухнув будинок, обоє ще спали. Хоч і живуть у сусідній багатоповерхівці, але одразу зрозуміли: треба тікати. Із собою прихопили й улюбленця. Кіт Детройт освоюється в новому домі.

Вибух у житловому будинку на Позняках
Вибух у житловому будинку на Позняках5 канал

"Сподіваємося на те, що найближчий час зможемо повернутися додому", – розповідає Ілля. 

Де житимуть ті, чиє житло знищив вибух, та чи зможуть повернутися до своїх домівок мешканці, чиї квартири вціліли, нині вирішує влада. Столичний очільник обіцяє: людям придбають нове житло.

"Половину коштів на житло для них може надати місто. А половину – уряд. Київ готовий виділити з резервного фонду 30 млн гривень для вирішення житлової проблеми людей, у будинку яких стався вибух. Прем'єр-міністр пообіцяв розглянути можливість допомоги від держави", – повідомив міський голова Віталій Кличко. 

Вирішують також, що робити з сусідніми багатоповерхівками. Будинок, де стався вибух, найімовірніше доведеться демонтовувати.

Ірина Сисак, Евеліна Михайленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Депутати Івано-Франківська вимагають припинити переслідування
Наступний матеріал
Коли вибухне знову: аварії, що сталися через побутовий газ в Україні, та їхні наслідки
Loading...