Акція на підтримку білоруських активістів
Акція на підтримку білоруських активістів 5.ua

У Києві до посольства Білорусі на пітримку затриманих активістів зійшлися сотні небайдужих

США та ЄС засудили масові арешти, і закликали владу Білорусі звільнити заґратованих

На пітримку затриманих білоруських активістів в Києві близько сотні активістів зійшлися до посольства цієї країни. Там перебуває і кореспондентка "5 каналу Людмила Голоднік.

Люди протестують проти масових затримань учасників мирних акцій, які напередодні сталися у цій країні. Серед них були як українці, так і представники Білорусі. У руках учасники акції тримають фотографії, на яких були зафіксовані брутальні дії білоруських правоохоронців, а також плакати із словами підтримки до затриманих. Активісти кажуть, що таким заходом хотіли віддячити сусідам, які свого часу висловлювали свою підтримку та солідарність із українцями під час Революції Гідності.

Оксана Покальчук, директор Amnesty International в Україні, говорить: "Наш дослідник зараз знаходиться в Білорусі, він слідкує за ситуаціє із дотриманням прав людини і процесом затримання. Ми не дамо владі Білорусі робити те, що вона робить зараз, продовжувати незаконні затримання". 

Учасник акції із Білорусі Антон Машеров каже: "Соромно за свою країну, за те, що відбувається. Я розумію, що молодь, але коли бабусь і дідусів... Ви б бачили, як вони безбожно це роблять".

Додамо, США та ЄС засудили масові арешти, і закликали владу Білорусі звільнити заґратованих. Своє занепокоєння висловило й Міністерство закордонних справ Польщі.

Нагадаємо, сьогодні, 26 березня, раніше на акціях протесту в Білорусі були затримані щонайменше 20 людей. Люди вийшли на вулиці на знак солідарності із напередодні затриманими та побитими активістами.

За повідомленням "Радіо Свободи", тільки-но людей на площі зібралося більше сотні, їх почала затримувати міліція. Нову акцію протесту проти затримань та побиття учасників ходи на суботній День Волі анонсували напередодні ж через соціальні мережі.

У суботу, 25 березня, білоруський ОМОН безжально запхав в автозаки до семи сотень людей. Серед затриманих були лідери опозиції, правозахисники та журналісти й пересічні громадяни. Затримання відбулися і в обласних центрах - Бресті, Гомелі, Вітебську, Гродні. Пізніше, частину демонстрантів відпустили. 

Нагадаємо, що декрет №3, ухвалений в Білорусі 2 квітня 2015 року, зобов'язує громадян країни, які постійно проживають на території країни іноземних громадян, а також осіб без громадянства, які не брали участь у фінансуванні державних витрат або брали участь у такому фінансуванні менше 183 календарних днів у минулому році, сплачувати збір до 20 базових величин. Президент країни Олександр Лукашенко 3 лютого цього року заявив, що декретом обурилася лише невелика частина населення і скасовувати його не слід.

Попередній матеріал
Сапери розпочали розмінування безпосередньо на території військового арсеналу у Балаклії
Наступний матеріал
"Світлий хлопець, який все життя мріяв бути моряком": На Вінниччині попрощалися з 23-річним морпіхом В'ячеславом Чернецьким
Loading...

Ситуація в Білорусі: засудження дій влади з боку ЄС та нові масові затримання активістів у Мінську

У Мінську затримали українську журналістку

До порту Одеси прибула іранська нафта для Білорусі

СБУ відреагувала на слова Лукашенка про "табори з бойовиками" в Україні

Нацрада пригрозила заборонити білоруський телеканал через Україну без Криму

Лукашенко заявив про затримання у Білорусі бойовиків, які "готували збройні провокації"