5 канал

На Михайлівській площі Києва відбудеться День Пам'яті Героїв Іловайська

  • Анонс
Представники військових підрозділів, що брали участь в Іловайській операції, приїдуть на захід на бойових машинах. В ході річниці відбудеться панахида від настоятеля Михайлівського монастиря

У вівторок, 29 серпня на Михайлівській площі Києва відбудеться День Пам'яті за загиблими Героями в Іловайській трагедії. Третя річниця наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України – Іловайського котла – об'єднає на Михайлівській площі побратимів, яким вдалось вийти з оточення, родичів та сім'ї загиблих, їх товаришів та усіх співчуваючих.

Представники усіх військових підрозділів, які приймали участь в Іловайській операції 2014 року, приїдуть на захід на своїх бойових машинах з відповідною символікою – прапором, наклейками, банерами і шевронами підрозділу. У дворі Михайлівського собору будуть розташовані виставка-експозиція з артефактів, вивезених з місць бойових дій Іловайського котла, "Коридор Пам'яті" та виставка фотографів-учасників подій (Маркіян Лисейко, Олександр Глядєлов, Макс Лєвін, Макс Дондюк).

В ході річниці відбудеться панахида від настоятеля Михайлівського монастиря, запалення свічок на честь всіх загиблих в Іловайську біля Стіни Пам'яті загиблих і зниклих безвісті, та автопробіг військових.

ПЛАН ЗАХОДІВ НА ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ГЕРОЇВ ІЛОВАЙСЬКА 29.08.2017

  • 11:15 – Початок офіційної частини. Хвилина мовчання за загиблими в Іловайських битвах та у всій війні на сході. Слова пам'яті від побратимів, родичів учасників Іловайських битв.
  • 12:00 – Панахида від настоятеля Михайлівського монастиря. Також запрошуються на Михайлівську площу релігійні служителі інших конфесій та релігій.
  • 12:30 – Оголошення звернення від учасників Іловайських битв та їх рідних до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів з питань розслідування і здійснення суду щодо винних у зраді, службовій недбалості та створенні Іловайського котла тощо.
  • 12:45 – Почесна варта від Міністерства оборони і Національної гвардії України (Державні прапори, салютна група, вінконосна група і група почесного маршу) – урочисто віддає шану загиблим Героям та покладає квіти біля Стіни Пам'яті.
  • 13:00 – Запалювання поминальних свічок та покладання квіт біля Стіни Пам'яті. Звучить "Пливе кача..." та Гімн України.
  • 13:30 – Автопробіг колоною із представників військових підрозділів, що приймали участь в Іловайській операції, дорогами столиці з прапорами та шевронами цих підрозділів. Національний військово-історичний музей України (вул. Михайла Грушевського, 30/1).
  • 14:30 – Документальний фільм "Як ми стали добровольцями" (Лора Артюгіна).
  • 15:30 – Екскурсія до оновленої експозицій артефактів війни на Донбасі, присвяченої Героям Іловайського котла.
  • 17:00 – Кінець офіційних заходів.

Дивіться також фотогалерею:

Київ вшановує полеглих поліцейських, бійців НГУ та прикордонників – ФОТО

Вшанування пам'яті загиблих
/
Вшанування пам'яті загиблих
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Британський журналіст, поранений бойовиками в Авдіївці, повернувся на Донбас
Наступний матеріал
Суд заарештував начальника поліції охорони генерала Будника – ГПУ
Loading...