Допомога, куплена Фондом Порошенка
Допомога, куплена Фондом Порошенка скріншот

На думку киян, найбільше боротися з епідемією COVID-19 допомагають у Порошенка – соціологи

Читайте по-русски
За цим показником, на думку жителів столиці, "ЄС" переважає провладну партію більш ніж удвічі

Половина мешканців столиці вважає проблему коронавірусу дуже важливою, свідчать результати опитування Центру SOCIS. Соціологи також з'ясували, що в ситуації з протидії епідемії COVID-19 жителі Києва найвище оцінили благодійні і волонтерські зусилля партії п'ятого президента Петра Порошенка.

Майже 22% вважають "Європейську солідарність" політсилою, яка найбільше допомагала в боротьбі з епідемією. "Слуги народу" – 8,7%, УДАР – 4,4%, "Батьківщина" – 2,2%, "Голос" – 2,1%, свідчать результати дослідження.

"Наскільки важливою є проблема коронавірусу? 1 означає зовсім не важливо, 5 – дуже важливо. Надзвичайно важливою (її вважають – ред.) – 49,2%, менш важливою – чотирибальний показник 15,1%, трибальний – 19,2%, двобальний – 6,4% і лише 8,3% сказали, що зовсім не важливою є ця проблема", – зазначив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

У Комітеті виборців України вважають, що відповідь на питання "Яка з політичних партій найбільше допомагає у боротьбі з коронавірусом?" багато в чому позначаться на показниках місцевих виборів, що відбудуться восени 2020 року.

"Про роботу партії "Європейська солідарність" чули і знають 21,9%, партія "Опозиційна платформа – За життя" – 14,1%, партія "Слуга народу" – 8,7%, очевидно це більше пов'язано з роботою окремих політиків – представників партії по місту Києву, аніж за програмами самої партії, УДАР Віталія Кличка – 4,1%, "Голос" – 2,2, "Батьківщина" – 2,1, інша партія 3,3%", – зауважив Кошель.

Опитування, травень 2020 р.
Опитування, травень 2020 р.socis.kiev.ua

"Це цікавий показник. Іноді такі питання ми ставимо про партії не тільки рейтингові. Дуже часто вони корелюються з електоральним питанням, тобто дуже схожі відповіді – як люди віддають свої симпатії і готові голосувати, і в аналогічних питання показники схожі, але не в цьому випадку. На першому місці залишається, як і в партійному рейтингу "Європейська солідарність", а інші партії в цьому питанні розподілилися іншим чином. Люди, маючи якусь симпатію до тої чи іншої партії, але об'єктивно оцінюють ситуацію, яка з політичних сил допомагає населенню і Києву в боротьбі з коронавірусом на сьогоднішній день", – наголосив виконавчий директор Центру SOCIS Олександр Чашковський.

За результатами опитування, серед тих, хто візьме участь у виборах до Київради та вже визначився із своїм кандидатом, "Європейська солідарність" набирає майже 21%, "Слуга народу" – 18%, УДАР Кличка – 13,3%, ВО "Батьківщина" – 9%, ОПЗЖ – 8,8%, "Рух нових сил" – 5,1%. Решта політичних сил не набирають 5%.

Дослідження проводилось методом телефонного опитування з 8 по 20 травня 2020 року. Усього було опитано 4000 респондентів. Дослідження було проведено в усіх десяти адміністративно–територіальних районах міста, яке репрезентує доросле населення столиці за такими показниками, як вік (старші 18 років), стать, а також поділ міста на райони. Статистична похибка дослідження 1,9%.

Попередній матеріал
У Києві за добу від коронавірусу одужали 44 людини: смертельних випадків три
Наступний матеріал
У Києві відкриють ТРЦ та готелі – що буде дозволено, а що ні
Loading...