Смолоскипна хода у Києві
Смолоскипна хода у Києві 5 канал

На честь Степана Бандери: як пройшла смолоскипна хода в Києві

За акцією стежили близько 50 працівників поліції превентивної комунікації та бійці Нацгвардії

Традиційну смолоскипну ходу на честь річниці від дня народження Степана Бандери влаштували 1 січня в Україні. У Києві вшанувати політичного діяча, лідера українського національного руху зібралися близько 1 тис. його прихильників. Йшли традиційним маршрутом – від парку імені Тараса Шевченка до Майдану Незалежності.

П'ята вечора. Ще за годину до початку акції біля пам'ятника Тарасові Шевченку зібрався уже чималий натовп. Усі прагнуть вшанувати день народження провідника ОУН Степана Бандери.

"Я приходжу кожного року. День народження провідника української нації Степана Бандери. Кожен рік ми вшановуємо його. Це є символ націоналізму, ця людина є символ", – каже учасник. Інший додає: "Віддаємо йому шану. Багато років поспіль. Уже не згадаю, з якого року. Але багато років уже приходимо в цей день на марш".

На акцію приходять цілими родинами. Тут навіть малі діти знають, кого саме вшановують 1 січня. За акцією стежать близько 50 працівників поліції превентивної комунікації. Окрім цього, охорону порядку забезпечують бійці Нацгвардії. Акція була заявлена як смолоскипна хода. Правоохоронці кажуть, що з самого початку налаштовувались на її спокійний характер.

"Акція повинна бути мирна. Наскільки нам повідомили організатори. Ніякої агресії не повинно бути. Пройдемося, поспілкуємося, постоїмо. Може каву-чай поп'ємо. І розійдемося по домах", – розповідає інспектор поліції Руслан Герасименко.

На своїй акції організатори очікували побачити близько 2 тис. учасників. Колоною від парку Шевченка вони вирушають до майдану Незалежності, де в них запланований мітинг. Такі ж заходи, за повідомленням правоохоронців, були заплановані ще в 20 регіонах України, і відбулися більш ніж у 50 населених пунктах.

Петро Троць, Андрій Третяк, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У Києві футбольні фанати влаштували ходу на підтримку ув'язнених в ОРДЛО прихильників "Зорі"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Києві зіткнулися Mercedes та Audi: серед постраждалих 6-річна дитина
Наступний матеріал
109 річниця народження: як у регіонах України вшанували Бандеру
Loading...