Річка Дніпро
Річка Дніпро Depositphotos

Масштабне забруднення Дніпра хімікатами та важкими металами є наслідком неякісної роботи екологів – експерти

  Читайте по-русски
  Забруднюючі речовини в Дніпрі виявлені багато років тому та їхня кількість щорічно тільки зростає

  Експерти вважають, що у катастрофічному стані Дніпра винні екологи, які неякісно виконували свою роботу. Про це повідомляє "Уніан". 

  Як повідомлялося раніше у звіті Рахункової палати, у головній водній артерії країни було знайдено 161 речовину-забруднювач. За словами фахівців, в рамках аудиту річкового басейну Дніпра виявили високий рівень сільськогосподарських отрутохімікатів, фармацевтичних препаратів, синтетичного мускусу, важких металів, серед яких цинк, мідь та ртуть. А цвітіння води через забруднення призводить до масового мору риби.

  На думку експертів, катастрофічний стан Дніпра є наслідком неякісної роботи численних екологічних організацій. Попри активне проголошення екологічних гасел, активісти не займаються системним відстеженням та запобіганням забруднень в навколишньому середовищі.

  Як повідомляють експерти, забруднюючі речовини в Дніпрі виявлені багато років тому та їхня кількість щорічно тільки зростає в той час, як екологи не знаходять способи зупинити погіршення цієї ситуації.

  Президент Професійної асоціації екологів України Людмила Циганок вважає, що тема захисту навколишнього середовища стає предметом маніпуляцій по всій країні. Як наслідок - вирішення реальних проблем захисту навколишнього середовища, і в першу чергу водних ресурсів, відходить на другий план.

  Також вона переконана, що деякі псевдо-експерти або активісти в галузі екології, а також акції протесту є інструментом для політичної та економічної розправи. Водночас, реальні проблеми в екології залишаються забутими й тільки посилюються з кожним роком.

  Президент громадської організації "Жива планета" Світлана Березіна зазначила, що державні органи та екологічні організації не можуть якісно проконтролювати весь обсяг забруднень, який надходить в навколишнє середовище і, зокрема, в Дніпро.

  "Звичайно у нас працюють безліч екологічних інспекцій, але за всім вони встежити вони не можуть. Виходить, що екологічні організації не справляються з обсягами контролю", - пояснила вона.

   

  Попередній матеріал
  "Трубу Медведчука" передали структурі Коломойського
  Наступний матеріал
  Спека до +40 та дощі: синоптики спрогнозували погоду до кінця літа
  Теги:
  Loading...