У столиці автокран на швидкості протаранив 18 автівок. Серед потерпілих – двоє чоловіків та жінка. Її із незначними травмами доправили до лікарні. І дотепер місце аварії було оточене правоохоронцями, рух центром столиці ускладнений. Подробиці повідомила Дар'я Цисарук.
Інцидент стався близько 9-ї ранку на столичному Печерську. Водії розповідають, що стояли в заторах, як раптом на них почав насуватися кран. За попередньою інформацією правоохоронців, у нього відмовили гальма.
Вранці Ігор Івашко на своєму авто поспішав на роботу. Каже, що їхати йому залишалося кілька метрів, аж раптом відчув сильний поштовх ззаду.
"Кран просто почав зносити машини, я не встиг оговтатися, як відчув удар і моторошний хлопок", – пригадує потерпілий.
Чоловік підрахував: ремонт потрощених дверцят і бампера обійдуться у 22 тисячі гривень. Сподівається, що кошти йому виплатять у страховій компанії. Згодом позиватиметься до суду на винуватця ДТП.
"Крило, арка, фара, вся права сторона – за моїми підрахунками, це близько 800 доларів", – пояснює водій.
Після зіткнення люди почали у паніці вибігати з автівок. Одразу викликали "швидку". Водійка червоної "Мазди"дістала травми живота. Її ушпиталили. Ще у двох чоловіків – незначні подряпини, тож від допомоги лікарів вони відмовилися.
"Я так розумію, що спереду їхала "газель", вантажна, він в неї спочатку врізався, а потім почав підминати легкові авто. В нього наче відмовили гальма. Жінка постраждала, ну і ще кілька чоловіків, я так думаю, непристебнуті були", – каже потерпілий у ДТП Віталій.
Після автотрощі водій, який перебував за кермом крану, весь час нервово смалив і розмовляв телефоном. Спілкуватися із журналістами чоловік відмовився. Правоохоронці провели тест на вміст алкоголю, втім, його результати нині не розголошують.

Розбите скло, розтрощені капоти та дверцята, розкидані автомобільні покришки обабіч тротуару. Кран протаранив загалом 18 авто, звітують у Національній поліції Києва. Найбільше постраждали автівки, які на момент автотрощі перебували поруч із краном. Чи підлягають вони відновленню – нині невідомо.
"Водій КамАЗу рухався по бульвару, не справився із керування, каже, відмовили в нього гальма. Поки ми не можемо цього стверджувати, це стане відомо після експертизи. Загалом автомобілів 18", – розповіла співробітниця Нацполіції Дар'я Меліщук.
Звертатися до суду із вимогою компенсувати збитки за ремонт автомобілів власники зможуть лише після того, як суд встановить факт вини водія, пояснює юрист Юрій Прихода. Виплачуватиме кошти потерпілим чоловік з власної кишені.
"Треба спочатку довести, що цей чоловік є винуватцем ДТП, можливо, це якась обоюдна вина. Треба врахувати всі обставини цієї справи, після цього суд визначить ступінь вини, тоді потерпілі зможуть звертатися до винуватця ДТП, страхова відшкодує теж зі свого боку. Те, що вище покриття страхової, ляже на власника джерела підвищеної безпеки, тобто на водія", – пояснює юрист ГО "Київ автомобільний" Юрій Прихода.
До суду справу направлять лише після проведення всіх необхідних експертиз. Розгляд може тривати щонайменше півроку.
Дар'я Цисарук, Василь Дмітрієв, "5 канал"