Автобус
Автобус 5 канал

Київ у "помаранчевій" COVID-зоні: нові правила, заборони та реакція людей

Читайте по-русски
Громадський транспорт поки що не працює за оновленими стандартами

Київ у "помаранчевій" COVID-зоні. Досі столиця, попри значне збільшення кількості хворих на коронавірус, була у "жовтій" епідзоні. Нині ж у місті запроваджують нові обмеження. Правила стосуватимуться громадського транспорту, спортклубів, масових заходів та навіть лікарень. Які ж зміни очікують киян та як вони реагують, кореспондентка "5 каналу" Єва Ніколашвілі розповість.

"Досить швендяти" – повертається. Київ опинився в "помаранчевій" зоні карантину через збільшення кількості хворих на COVID-19, тож від понеділка у столиці нові правила і заборони. Зокрема, і найнеприємніші для людей обмеження громадського транспорту.

Під забороною проведення масових заходів за участі понад 220 людей, а також робота гостелів і мініготелів. Утім це не стосується звичайних готелів. Обмеження поширюються і на спортзали, якщо адміністрація не забезпечить тренування однієї людини на площі не менш як 10 метрів квадратних. Під забороною дитячі табори і санаторії, а в професійних навчальних закладах та вишах дозволено навчання лише групами до 20 людей. У лікарнях відкладуть планові операції, якщо це не загрожуватиме життю пацієнта. А у транспорті відтепер може бути заповнена лише половина сидячих місць.

У столичній підземці про застереження наче й не чули. Пасажири у засобах захисту, утім необхідної дистанції у вагоні метро дотримуватися неможливо, та й пересуватися вагоном важко.

Громадський транспорт поки що не працює за оновленими стандартами. Водії та кондуктори дозволяють пасажирам займати всі сидячі місця. А от як встигнуть перевезти всіх пасажирів, якщо кількість обмежать удвічі, не знають.

"50 – це дуже тяжко для людей і для нас. Ми уявлення не маємо, як це буде виглядати і як це буде", – говорить Раїса, кондукторка громадського транспорту.

Водії просять поставити разом із ними на маршрут поліцейських, бояться агресивних пасажирів.

"Ми при повному завантаженні всіх не вивозили, а при сидячих місцях із Троєщини і з центру вивезти неможливо. Треба щоб із поліцією, тому що двері почнуть виламувати, скло почнуть бити, кондуктори, водії не справляються", – скаржиться Вадим, водій автобуса.

Підтримують перевізників і пасажири.

"Я їду з передмістя, людей дуже багато, якщо транспорту не додасться, важко буде", – каже один із пасажирів.

До готелів – ласкаво просимо, а от до гостелів – зась. Від понеділка вони мають зачинитися. Щоправда, чи дотримуватимуться вони вимог?

Однак в одному з них журналістам кажуть, що працюють.

Поки жінка не побачила камеру, готова була спілкуватися. За хвилину все змінюється.

"Я працюю прибиральницею зараз, а основна людина, яка працює тут, вийшла і попросила мене тут замінити. Прибираю. Гостел сам не працює", – розповідає жінка.

Та поки ми були у приміщенні, до гостелу зайшла дівчина з багажем. Готуються до прийому відвідувачів і спортклуби. Для них умова: на 10 квадратних метрів – одна людина. Цих правил у клубах готові дотримуватися. Як і решти обмежень.

"Усі клієнти мають реєструватися та записуватися заздалегідь, тому що щоб ми гарантували їм місце. Також у нас по залу є антисептики. На жаль, зараз ми не можемо видавати нашим клієнтам рушники. У нас не працює бар і весь персонал, який надає фітнес-послуги, має працювати в масках", – каже Сергій Пуцов, головний тренер спортивного клубу.

Кияни та гості столиці традиційно в думках розділилися: одні перехід до суворішої епідзони підтримали, інші про це навіть не знають.

"Я не дивилася новини. Не знаю, чесно", – говорить перехожа.

Інші зазначають: "Нормально, ось маски є".

А дехто заявляє: "Я взагалі не вірю в цей коронавірус".

Єва Ніколашвілі, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
ТСК щодо "вагнерівців" не створили: обурені люди вийшли під Раду – сюжет
Наступний матеріал
Як онучка Фокіна дідуся на посаду прилаштовувала; чи буде ТСК у справі Шеремета; сюрпризи Держбюджету-2021 – "Інфовечір"
Loading...
Кабмін затвердив "карантинні" правила проведення виборів

Кабмін затвердив "карантинні" правила проведення виборів

Сплеск COVID-19 в Одесі та Дніпрі після святкування Дня міста: поліція відкрила кримінальне провадження

Сплеск COVID-19 в Одесі та Дніпрі після святкування Дня міста: поліція відкрила кримінальне провадження

Головнокомандувач ЗСУ Хомчак одужав від COVID-19

Головнокомандувач ЗСУ Хомчак одужав від COVID-19

Канів у "червоній" COVID-зоні: обурені мешканці прийшли з протестом під міськраду – включення

Канів у "червоній" COVID-зоні: обурені мешканці прийшли з протестом під міськраду – включення

ВООЗ зафіксувала новий добовий антирекорд заражень COVID-19 – прогнози на осінь не тішать

ВООЗ зафіксувала новий добовий антирекорд заражень COVID-19 – прогнози на осінь не тішать

Які операції можна робити у "помаранчевій" зоні карантину – роз'яснення МОЗ

Які операції можна робити у "помаранчевій" зоні карантину – роз'яснення МОЗ