5 канал

Києву критично бракує двірників: чому так склалося і що радять містянам

Нині столицю прибирають майже чотири тисячі двірників, замість необхідних шести

Один мусить працювати за двох: Києву бракує майже дві з половиною тисячі двірників. Лише в Шевченківському районі вакантних місць майже півтисячі. В деяких будинках люди взагалі комунальників не бачать, хоча за прибирання прибудинкових територій компанії, що обслуговують, продовжують нараховувати гроші в платіжках. Чи можна відмовитися від сплати комірного – знає Нонна Лактіонова.

Від шостої ранку робота в киянина Олександра Остапенка кипить. У спеціальній уніформі чоловік щодня вичищає подвір'я однієї зі столичних багатоповерхівок на Печерську.

Раніше за прибирання території навколо будинку Олександру платив місцевий ЖЕК. А нині – сусіди. Бо керуюча компанія робітників звільнила, на дзвінки нікому не відповідає, а тарифи на "послуги" продовжує нараховувати.

"Двірникам навантажили парадне мити, а людину прибрали. Вибачте, за 3,5 тисячі можна прожити? За 3 тисячі пенсії не можна прожити – ціни комунальних послуг піднялися", – розповідає двірник.

Місцевий мешканець Олег зазначає, що тарифи залишилися старі – близько 2 гривень за квадратний метр.

"Але так як у нас немає ні двірника і сміття не вивозиться. Електриків немає, сантехніків немає, нікого немає, навіть начальнику бракує на зарплату", – каже чоловік.

У будинках у Святошинському районі, попри високі ціни в платіжках, сервіс не кращий. На сходах зірвані батареї, у під'їзді не працює пожежна система, на вулиці літає сміття, а ЖЕК на звернення людей не реагує.

"Ну ми не знаємо їх узагалі. Вони якось так: іноді нікого немає, іноді з'являються. З однієї квартири ми платимо 600 гривень. За ось це ось обслуговування, плюс ще додати опалення, інтернет, світло", – пояснює місцевий мешканець Олександр Підгірний.

Двірник Марія Діденко зазначає, що колись за три будинки відповідали три двірники. Нині – один.

У керуючій компанії, яка опікується цими висотками, пояснюють: прибирати двори у Святошинському районі майже нікому. До того ж будинки заборгували компанії більше вісімдесяти тисяч гривень за утримання території.

5 канал

"В самому ЖЕД, всього має бути 91 двірник, а працює 60. Місячні нарахування 22,23 і 21 тисяча. Оцей борг, що я озвучила – це борг мешканців перед нами. Тільки за прибирання прибудинкової території по складовій, яка іде нам", – пояснює перша заступниця директора Ольга Козюберда.

У керуючій компанії Шевченківського району кажуть: ситуація з двірниками ще гірша. Там із тисячі робочих місць половина вільні. Тож щоби хоч якось встигати за планом, двірники працюють у дві зміни.

"На одного двірника використовується норма 3108 кв. метрів приведеної площі. Звичайно, якби ми були 100% укомплектовані, то ми б вимушені були доплачувати людям до мінімальної заробітної плати. Вона 4173 гривні. Розмір заробітної плати двірника, враховуючи те, що людина працює фактично майже на 2 норми, тобто фактично вона виконує роботу за двох – трохи менше 6500 тисяч гривень. І найголовніше – що ми надалі продовжуємо втрачати людей", – наголосив перший заступник директора КП "Керуюча дирекція Шевченківського району" Петро Романюк.

Нині столицю прибирають майже чотири тисячі двірників, замість необхідних шести. Втім, щоби не залежати від сервісу комунальників – у департаменті житлово-комунальної інфраструктури міста радять: більшістю голосів мешканців багатоповерхівок збирати підписи, відмовитися від послуг ЖЕКів, а далі обирати компанію, яка опікуватиметься будинком за узгоджений вже з нею тариф.

Нонна Лактіонова, Анна Несевра, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко має намір внести до ВРУ законопроект про покарання за незаконне збагачення – подробиці
Наступний матеріал
Комітет Ради попросив у журналіста докази з приводу резонансного розслідування

Гройсман: Наше завдання – підняти "мінімалку" до $300

За останні три роки "мінімалка" в Україні виросла у рази – скільки в доларах

У Рівному обстріляли будинок судді та жбурнули на подвір'я гранату

У МВС закликають ЦВК підвищити зарплату членам окружних та дільничних виборчих комісій – подробиці

На Закарпатті приватний будинок обстріляли з РПГ

У будинку посеред Львова обвалилася стіна – фото