"культурний декрет"
"культурний декрет" 5 канал

"Культурний декрет": як у Києві європейську практику випробовували

У столичному Музеї Ханенків провели екскурсію для батьків та їх маленьких дітей. Облаштували не лише експозицію, а й дитячу зону – місце для годування та пеленання малих

У музеї мистецтв імені Ханенків організували "культурний декрет" – там батькам із малими дітьми влаштували спеціальну екскурсію, передає кореспондент "5 каналу".

У художньому музеї на киян чекала виставка "Малярство польське", яка вперше демонструється у столиці.

  • Як це було

До музею сходяться та з’їжджаються батьки з дітлахами. На подвір’ї для них облаштували спеціальний паркінг.

Полотна польських митців XVIII – початку ХХ століття, які привезли до музею Ханенків із Львівської галереї мистецтв Возницького, роздивляються гості закладу. Ходити до музеїв ніколи не рано і не буває запізно, упевнена мама дворічної Ангеліни.

"Мені здається, що немає такого віку, з якого треба починати водити дитину в музей. Відразу потрібно, як тільки вона народилася. Тим більше, що наша дитина дуже любить малювати, і мені цікаво, щоб вона вже відчувала цю атмосферу і дивилася на ці картини вживу", – каже Тетяна Філевська.

На виставці "Малярство польське" представлена колекція, яку до цього ніколи не вивозили зі Львова до інших українські музеї. Це полотна, зокрема, Яна Матейка, Владислава Бакаловича та Яцека Мальчевського. Сама ж зала музею на годину перетворилася на дитячу кімнату.

Близько години батьки слухали екскурсовода, а дітлахи бавилися та роздивлялися яскраві фарби. Почуте дорослі трансформують зрозумілою для малечі мовою. Чоловіків, щоправда, у групі обмаль. Молодий батько Артем Самойлов прийшов із 8-місячним Олексою дізнатися більше про мистецтво. Дитячий галас на цьому шляху – не перепона.

"Поводився він добре. По-моєму, пару разів крикнув за весь сеанс, проте насправді крики не заважають. Дуже добре розповідали, дуже сподобалося. Це не просто не перешкода, а стимул. Хочеться знати і розуміти, аби потім розповідати", – каже відвідувач "культурного декрету" Артем Самойлов.

Екскурсії такого формату у музеї Ханенків проводять вже вп’яте, і охочих долучитися дедалі більшає. 

"Основна мета – це по-перше, соціалізація батьків, які довго в декреті або щойно в декреті. Це можливість для них долучитися до прекрасного в музеї. А також зміна самого ставлення суспільства до того, що батьки із маленькими дітьми активні члени суспільства", – розповіла співорганізатор заходу Світлана Призенчук.

У Музеї Ханенків підготували іграшки та місце, де можна перепеленати та погодувати малюків. Така практика для європейських закладів уже давно стала нормою. Тут подібні екскурсії від осені стануть традиційними – проводитимуть їх кожного другого понеділка місяця.

Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Сукня-картина й автентичні аксесуари: Чим українські дизайнери здивували модників Тунісу – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Після роботи в цирку": як у Львові доглядають за втомленими ведмедиками
Наступний матеріал
До Львова прибула санавіація: 15 бійців АТО чекають на операції
Loading...