Унікальні картини українки

"Без краплі фарби": українка вражає унікальною авторською технікою створення картин

5 канал

Для створення полотен мисткиня використовує волокно та метал

Унікальну авторську техніку створення картин заснувала львівська художниця – писати картини металом. Майстриня Ярослава Ткачук різнокольоровий метал використовує замість фарб, передає кореспондент "5 каналу".

В авторській техніці Ярослави Ткачук – роботи без жодної краплі фарби. Для створення полотен використовує волокно та метал. Відтінків майстриня досягає за допомогою хімічних реакцій.

"Метал, який я використовую, це кольоровий метал: це мідь, латунь, мельхіор. Для того, щоб прореагувати на метал, використовую такі дуже прості хімікати з кухні - соду, оцет, амоняк такий харчовий або нашатирний спирт. Він реагує голубеньким", – розповідає майстриня.

Ідея використовувати у картинах метал виникла понад 10 років тому. На своїх роботах майстриня зображає людей, тварин та природу, та особлива увага – до національних мотивів. "У мене була серія робіт на козацьку тематику "Козаки Мамаї". Там були рельєфи, навіть козацькі портрети, образи тих же жінок", – каже Ярослава Ткачук.

На створення кожної роботи Ярослава Ткачук витрачає не менше місяця. В її доробку – кількасот робіт. Картини львівської мисткині відомі не лише в Україні, а й за океаном. Але зараз свої найкращі роботи авторка планує показати на виставці у Львові.

"Це для нас дуже унікальна авторка. Вона справді має дуже цікаву техніку, навіть поєднання різних технік. Багато жінок купили (роботи), і вони поїхали в колекції іноземних клієнтів", - каже організатор виставки Мар'яна Баран.

Ярослава Ткачук не лише створює картини на волокні, а й тче з металом і створює гобелени. Мисткиня постійно експериментує, окрім металу, додає до своїх витворів натуральні трави та квіти. Що ж у неї виходить – дивіться у сюжеті:

 

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ