Із євродепутатами і з сутичками: як у столиці відбувався "КиївПрайд-2018" – репортаж

5 канал
Під час "Маршу рівності" правоохоронці вилучили вибухові пакети, кілька кишенькових ножів і газових балончиків

"Марш рівності" провели у Києві. Зранку колона прихильників ЛГБ-спільноти пройшла від Національного оперного театру до Площі Льва Толстого. На охорону райдужної ходи спрямували більше поліцейських, ніж самих учасників. На знак протесту проти маршу зібралися також і противники демонстрації. Втім, найактивніших, які вирішили принести на мирну акцію сльозогінні балончики та петарди, поліція затримала ще до початку маршу. За ходою стежила кореспондент "5 каналу" Анна Брикова.

До початку маршу рівності залишається трохи менше години. Потрапити всередину за допомогою метро зараз неможливо, адже пройти можна лише через металошукачі. Необхідну перевірку пройшов студент-третьокурсник Дем'ян. До ЛГБТ-спільноти хлопець не входить, але бере участь у марші за рівність, щоб підтримати друзів.

"Права людини – це ключова цінність для сучасної України. І якщо ми збираємося справді будувати прогресивне, відкрите суспільство у Європу, кожна меншина має природні, рівні права з більшістю", – каже хлопець.

5 канал

До маршу рівності готується і Юліана, вона – бісексуал. Орієнтацію на загал не афішує. Юліана зізнається, потрапити до зони "КиївПрайду" було нелегко: "Просто натовп, натовп десь людей 7, а чому ви, а куди ви, і за релігію, і за все – просто починають кричати... Добре, що поруч стояла поліція".

Ходу охороняють близько 5 тисяч правоохоронців. За порядком стежать і уздовж периметру. Оточують колони учасників, щоб уникнути провокацій, які почалися ще до початку "Маршу рівності".

5 канал

Більшість противників "Прайду" стоять за залізними сітками. Найзавзятіші активісти чатували на учасників маршу вже з ночі. Противники маршу кажуть: вони християни, які зібралися на молебень, і виступають проти демонстрацій так званих нетрадиційних цінностей.

"Проголосити те, що Україна – вільна держава, яка має цінності свої. І хтось не має провокувати інших людей і насаджувати якісь інші цінності, які не є прийнятними для нас", – говорить противник Маршу рівності Ігор. 

О 10-й ранку, вишикувавшись у кілька організованих колон у райдужних кольорах, "Марш рівності" рушає від Національної опери України у бік площі Льва Толстого. Для поліції і учасників це стало справжнім випробуванням: противники ходи з'являлися на шляху колони через кожні кілька метрів.

У першій колоні крокують і представники іноземних держав. Кажуть, що вийшли підтримати ЛГБТ-спільноту і в цілому задоволені організацією.

Ребекка Гармс, депутат Європейського парламенту, зауважує: "Це добре, що державні інституції підтримують марш і право на протест і демонстрацію плюралізму і рівності. Це важливий розвиток для України, а також це важливий знак для демократичного світу з Києва".

5 канал

Після завершення ходи за рівність, організатори повідомили, що участь у ході взяли понад 3,5 тисячі людей. Це удвічі більше, ніж торік. Усі учасники змогли залишити зону проведення "Маршу рівності" у супроводі поліції – хто автобусом, а хто на метро.

Андрій Крищенко, голова Нацполіції Києва, сказав: "Після 2-х сутичок з поліцією, перша була о 6-й ранку, на перетині вулиць Володимирська і Шевченка, і через годину була ще одна сутичка біля драмтеарту. Ще кілька доставлено людей з інших локацій, які намагались чинити провокації. Наразі майже всі затримані відпущені, по кількох ще вирішується питання відкриття кримінального провадження". 

5 канал

Під час "Маршу рівності" правоохоронці вилучили вибухові пакети, кілька кишенькових ножів і газових балончиків. Постраждало 5 правоохоронців. 6 цивільних громадян звернулися по медичну допомогу. За офіційними даними, усього затримали 57 людей. Згодом усіх затриманих відпустили.

Анна Брикова, Максим Волобоєв, Василь Дендін, Віктор Сніжко, "5 канал"

КиївПрайд-2018: як пройшов "Марш рівності" у столиці – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Марш рівності
/
Марш рівності
/
/

Попередній матеріал
"Під самим носом у них зайшли": Як визволяли Південне та як нині живе місто – репортаж з передової
Наступний матеріал
До річниці Хрещення Русі: Поштова площа була центром події 988 року, її хочуть знищити – археолог
Loading...