з'їзд кадетів 5.ua

Керівники військових ліцеїв з'їхалися до Києва: вирішували, як позбутися рудиментів радянщини

Це перший з'їзд такого масштабу, що досліджував питання – як ростити сучасного офіцера

Керівники військових ліцеїв з усієї України зібралися у столичному ліцеї імені Богуна, щоб обговорити стан речей із військово-патріотичним вихованням. Про це інформує "5 канал".

Зазначимо, що це перший з'їзд такого масштабу. Говорили, що конче потрібне викладання справжньої історії війська, аби позбуватися радянських ідеологічних нашарувань і ростити сучасного офіцера з кадетського віку. Причому як через навчальні програми, так і через позашкільні заходи.

На один круглий стіл зібрали самих ліцеїстів, на інший – педагогів та офіцерів. Крім того, на форумі презентували книгу "Історія українського війська", котру підготувала громадська ініціатива "Лікнеп", та книгу-планшет "Битви за землю рідну" Юрія Журавля.

"Ми всі зрозуміли, що треба щось змінювати, треба налагодити координацію, треба міняти систему освітньої роботи, національно-патріотичного виховання. І тому ми всі тут зібралися", – каже директор департаменту військової освіти Міністерства оборони Микола Садовський.

"Це – наш вклад у спільну перемогу. Намагаємось створити в Україні нову асоціацію між ліцеями, які підпорядковані різним міністерствам і відомствам. Але у нас спільна мета, спільне завдання – обороноздатність держави", – зазначив начальник Київського військового ліцею ім. Івана Богуна Ігор Гордійчук.

Втім, за спостереженнями "5 каналу", за 50 метрів від патріотичних круглих столів на стіні ліцею серед видатних українців опинився портрет адмірала Колчака, Клима Ворошилова, котрий безпосередньо причетний до голодомору і сталінських чисток і потрапляє під декомунізацію. Крім того, ми натрапили на низку радянських маршалів, що воювали проти України за часів Перших визвольних змагань.

В музеї ліцею навіть ікона Суворова є, а от фото Болбочана, Петріва, Омеляновича-Павленка, Дяченка, Тютюнника ми не знайшли.

Попередній матеріал
Окупантам виписали вогневу "порцію заспокійливого": що відбувається на Світлодарській дузі
Наступний матеріал
В Україні ніколи не було і немає закону про державну мову – юрист
Loading...
У Вінниці близько 100 нацгвардійців склали присягу на вірність українському народу

У Вінниці близько 100 нацгвардійців склали присягу на вірність українському народу

У Києві склали присягу більше 70 "волонтерів-освітян" Корпусу миру США

У Києві склали присягу більше 70 "волонтерів-освітян" Корпусу миру США

На Дніпропетровщині присягнули на вірність Україні майже 100 бійців, серед них – громадянка РФ

На Дніпропетровщині присягнули на вірність Україні майже 100 бійців, серед них – громадянка РФ