Подільсько-Воскресенський міст
Подільсько-Воскресенський міст 5 канал

Інспекція на гелікоптері: Що про Подільсько-Воскресенський міст сказали експерти з Німеччини

Наразі довгобуд готовий лише на 50%

Подільсько-Воскресенський міст разом із київським міським головою Віталієм Кличком проінспектувала німецька урядова делегація. Про це повідомляє "5 канал".

Як відомо, на початку року Німеччина виділила 200 тисяч євро на проведення технічної експертизи мосту. Висновки експертів щодо завершення будівництва мосту позитивні. Це означає, що автомобільний рух між правим і лівим берегом Києва мають відкрити за три роки. Йдеться про сім кілометрів доріг і три смуги в обидва боки.

Подільсько-Воскресенський міст намагаються звести вже понад 20 років, але через брак коштів будівництво завмерло, а металеві конструкції навіть почали розкрадати. Німецькі інвестори оцінюють вартість добудови мосту у 350 мільйонів євро.

По обіді на Подільський міст на гелікоптері прилетіла німецька делегація. Федеральний міністр транспорту Німеччини Олександр Добриндт за результатами огляду конструкції заявив – столичний довгобуд готовий на 50%.

"Технічна експертиза засвідчила, що стан самої будови мосту задовільний і сприятливий для завершення будівництва. Нині маємо з'ясувати – як ми з обох сторін можемо знайти фінансування на добудову мосту. Німеччина має великий інтерес у тому, щоб Київ розвивався", – запевнив Добриндт.

Планується, що спершу будівельники частково демонтують опори мосту, з'єднають секції дугоподібної арки та підвісять її на вантах, тобто спеціальних металевих канатах. Вони кажуть, що зволікати не можна, адже опори мосту постійно підмиває Дніпро. Нині геодезисти проводять підготовчі роботи.

"Паралельно будуть виконуватися роботи з монтажу металоконструкцій плити автопроїзду на Рибальському півострові, буде будуватися так званий лівоповоротний з'їзд і будуть виконуватися підготовчі роботи на лівобережній частині мосту – зноситися будинки, які вже звільнені мешканцями", – повідомив директор КП "Дирекція будівництва шляхо-транспортних споруд" Максим Калінін.

"Нам ще залишилося відселити близько 50 домогосподарств, але з ними вже підписані договори. Далі фінансування піде і будемо відселяти. Після 20 квітня на цьому об'єкті буде не менше 200 людей, які будуть задіяні зранку до вечора, а влітку – нічні зміни", – додав заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

За проектом маршрут через Подільський міст розпочнеться з вулиці Межигірської, а далі шляхопровід прокладуть через Рибальський півострів, Труханів острів та урочища Чорторий і Горбачиха. Кінцевою точкою маршруту мосту стане бульвар Перова.

Скільки років знадобиться на запуск переходом метро та які станції заплановані у перспективі – дивіться у сюжеті:

Зі столичного бюджету на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту цьогоріч виділять понад мільярд гривень. А це лише десята частина від необхідної суми. Тому перемови про залучення коштів іноземних інвесторів тривають.

Наталка Юрчук, Олександр Фенько, "5 канал"

Попередній матеріал
Акція пам'яті під стінами Кремля: Кілька тисяч москвичів вшановують жертв теракту в Санкт-Петербурзі
Наступний матеріал
Мін'юст про безвіз з ЄС: При перетині кордону бажано взяти з собою документи та зворотні квитки
Loading...