ялинки
ялинки 5 канал

Іноді ялинка – вже подарунок: чому київські волонтери везуть полишені хвойні до Межигір'я

Купи непроданих новорічних дерев позалишалися на місцях столичних ялинкових базарів. Активісти вирішили організувати акцію з їх збирання, та ще й придумали як використати вічнозелені

Київські волонтери взялися за ялинки, що їх по місту полишили після Нового року. Виявилося, непродані красуні – найкращий подарунок для оленів та кіз з Межигірського зоопарку. Вночі люди винайняли КамАЗ, повантажили у нього дерева і відвезли хвойні до садиби екс-президента. Разом із волонтерами вночі вирушили за ялинками і кореспонденти "5 каналу".

Без святково прибраної ялинки не обходиться жодне новорічне свято. Однак, певна кількість лісових красунь так і закінчує своє життя на вулиці. Купи непроданих новорічних дерев позалишалися на місцях столичних ялинкових базарів. Акцію з їхнього збирання вирішили організувати активісти.

"Я знаю, що в зоопарках є гостра необхідність у такій їжі для оленів, для лосів. Тому й з'явилася така ініціатива, для того, щоб це просто не вивезли на смітник, а просто поїхати позбирати їх, щоб вони були корисними для тварин", – пояснює організатор акції Юлія Доценко.

Оренда вантажівки коштує 4,5 тис. грн. Понад третину суми назбирали з внесків небайдужих. Решту покриють самі активісти, розповідає організатор акції. За словами Юлії, ялинки збирають вночі, коли немає заторів. А маршрут складали за допомогою підказок дописувачів Facebook. Ті повідомляли про стихійні базари, на яких позалишалися непродані дерева.

"Дуже велика кількість адрес, близько 50, напевно, точок мені відправили. Я розмалювала приблизний маршрут, як це все зробити за логістикою правильно", – бідкається волонтер.

Заповнена з верхом автівка вирушає до Межигірського зоопарку. Її треба швидко розвантажити та встигнути зробити ще кілька заїздів. Хвойні підуть на корм копитним тваринам. Тут мешкають і лані, й олені, і муфлони, і кози. Нічні гості їх лякають, але деякі сміливці таки починають ласувати.

За словами біолога зоопарку Сергія Григор'єва, хвойні – це не тільки корисна вітамінізована біодобавка до основного раціону тварин. "Це не тільки їжа, а й ще елемент збагачення середовища. Ми, наприклад, для птахів робимо такі куріньчики і вони там ховаються, їм подобається, щось у них там своє – як діти гуляють у якихось картонних коробках. Так і тварини – або обнюхують, труться, вивчають".

Для зимового сезону зазвичай достатньо близько 1 тис. хвойних дерев для тварин Межигірського зоопарку. За цю ніч волонтери майже виконали цю норму, збираючи ялини та сосни на обох берегах столиці.

Анна Брикова, Антон Андрущенко, Іван Довганик, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Вертеп під водою, ще й з акулами": трохи креативу від Madrid zoo – ФОТО

Попередній матеріал
На космодромі встановили важку ракету SpaceX: вражаюче відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Loading...