5 канал

"Годі терпіти": у середмісті Києва влаштували марш за рівноправ'я і проти насильства

  Долучилися до них і ті, хто хоче повернути 8-му березня його первинне значення

  У центрі Києва влаштували марш за рівноправ'я і проти насильства. Організаторами його стала громадська організація, що об'єднує лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей, які прагнуть до становлення толерантного суспільства в країні. На Михайлівську площу вийшли кілька сотень активісток. Потім колоною рушили до Хрещатика. Про таке пише "5 канал".

  Долучилися до них і ті, хто хоче повернути 8-му березня його первинне значення. А саме – рівність жінок у боротьбі за свої права. За статистикою Інституту демографії, понад мільйон українських жінок щороку потерпають від фізичного чи сексуального насильства. І лише кожна десята українка звертається з відповідною заявою до поліції. Крім того, жінки заробляють на 25% менше, хоча працюють більше за чоловіків.

  Олена Шевченко, голова громадської організації "Інсайт", говорить: "Сьогодні ми вийшли, щоби підтримати рух за ратифікацію Стамбульської конвенції, яку не було ратифіковано, і, я думаю, всі розуміють чому. Бо депутатам не подобається слово "гендер", "сексуальна орієнтація". Ми виходимо, щоби заявити, що жінка має право обирати за себе. І ми виходимо проти сексизму, проти приниження жінок, коли кажуть про слабку стать, коли кажуть, що жінка не здатна керувати державою, що жінка не здатна бути в політиці".

  Анастасія Деєва, національний координатор програми ООН "HeforShe", своєю чергою сказала: "В Україні треба сформувати правильне ставлення до гендерної рівності як до права бути самим собою, як до рівності висловлювати свої думки й свої ідеї, мати права, як реалізовувати себе в професійному житті та особистому".

  Крім того, Надія Перевізник, організатор акції за права жінок, сказала: "600 жінок в 2017 році померли від домашні побоїв. А в АТО помер 191 військовий. В три рази більше жінок вбили вдома! В три рази! От вам і початок. Від таких речей, закінчуючи місцями в парламенті і стимулюванням того, щоб жінки туди йшли і на наступні вибори не так сильно боялися, не длубали піч, а виходили і попадали туди, і керували".

  Додамо, що після маршу на кількох учасниць акції напали невідомі чоловіки. Вони вимагали згорнути плакати, які ті тримали у руках. Відео із нападом поширили користувачі соцмереж. Жінки вимоги проігнорували, тоді чоловіки почали виривати плакати з рук активісток. Ті покликали на допомогу поліцію, але правоохоронці у сутичку не втрутилися. На відео можна побачити, як поліцейський радить активісткам згорнути плакат. Буцімто, він має провокаційний характер – зображення спотвореного державного символу.

  Як повідомляв 5.UA, в Україні відзначають Міжнародний жіночий день

  Попередній матеріал
  Американські дипломати й експерти назвали критично важливі для України реформи
  Наступний матеріал
  8 березня з провокаціями: в Ужгороді жбурнули фарбу в учасників акції проти насильства над жінками

  ФОТО: В Іспанії пройшов загальнонаціональний жіночий протест – чому іспанки гриміли каструлями

  У Львові активісти змусили Ірину Білик зі сцени визнати Росію агресором

  Облили паркан томатним соком: активісти пікетують будинок "тітушки" Крисіна

  Сутички під ВР: Завтра правозахисники оприлюднять висновки, чи вийшли за межі своїх повноважень поліцейські

  Сутички під Радою: У МВС пояснили, чому ставили мітингувальників на коліна

  Демонтаж наметового містечка з під-Ради: що знайшли правоохоронці в ході обшуків