Контррозвідка затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, який працював на ФСБ
Контррозвідка затримала генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, який працював на ФСБ ssu.gov.ua

Генерал-майору СБУ Шайтанову обирають запобіжний захід

Читайте по-русски
Затримали Шайтанова напередодні працівники Служби безпеки України

Шевченківський суд столиці в ці хвилини обирає запобіжний захід генерал-майору СБУ Валерію Шайтанову. Його підозрюють у держзраді, роботі на російську ФСБ та плануванні вбивства добровольця Адама Осмаєва. Затримали Шайтанова напередодні працівники Служби безпеки України.

Слідчі стверджують, що генерал-майор, використовуючи службове становище, отримував розвідувальну інформацію від офіцерів СБУ. Перебував на агентурному зв'язку під псевдонімом "Бобиль" із полковником ФСБ Ігорем Єгоровим. Останній працює у підрозділі, що спеціалізується на плануванні, організації та проведенні розвідувальних та диверсійно-терористичних актів на територіях інших держав, зокрема і України.

Генерал-майор, за даними слідчих, планував влаштувати теракти в Україні. За це він мав отримати від російських кураторів 200 тисяч доларів та російське громадянство. Виконавцем злочинів генерал обрав ексбійця спецпідрозділів.

Крім цього, Валерій Шайтанов передавав країні-агресорці інформацію щодо таємних операцій у зоні АТО, а згодом – ООС і співробітників, які були в них задіяні. Правоохоронці зафіксували зустрічі Єгорова, Шайтанова та інших агентів Кремля на території європейських країн.

Як повідомляв 5.UA, контррозвідка СБУ 14 квітня провела спецоперацію із викриття високопоставленого агента ФСБ РФ у вищих ешелонах влади. 

Попередній матеріал
Зеленський схвалив збільшення штрафів за підпал сухостою
Наступний матеріал
Платити за комуналку менше: чи дійсно бойлер дозволяє економити на оплаті комунальних послуг
Loading...