Сергій Стерненко
Сергій Стерненко 5 канал

Фаєри, підтримка Супрун, мітинг: як Сергій Стерненко ходив на допит до СБУ – сюжет

Читайте по-русски
Під стінами Служби безпеки на активіста чекало щонайменше 2 сотні людей

Не підозрюваний, а потерпілий. Із таким статусом у справі вийшов з будівлі СБУ активіст Сергій Стерненко. За його словами, слідчі переконують, що вже тричі викликали його до управління, щоби повідомити про статус потерпілого, але не про підозру. Та все ж Стерненко певен – слідчі змінили власні плани лише через вуличну акцію підтримки Сергія. Кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко розкаже.

Сергій Стерненко – одеський активіст. 25-річний хлопець відомий своєю проукраїнською позицією. У його біографії, зокрема, участь у Євромайдані, головування осередком "Правого сектора" та протидія так званій руській весні в Одесі.

Травень 2018-го. Третій за ліком замах на активіста Сергія Стерненка. З його слів, двоє озброєних чоловіків скоїли напад. Хлопець, захищаючись, вдарив одного з нападників ножем у живіт. Той помер. Так з'явилася справа проти Стерненка.

"Завтра о 9:00 я піду в СБУ на Аскольдовому провулку. Піду за викликом за повісткою у кримінальному провадженні проти мене. У провадженні проти захисту мого життя і здоров'я. У провадженні проти нашого права на самозахист", – написав активіст.

Минуло два роки. Стерненка викликали на допит до СБУ. Після заяви генпрокурорки, яка не приховувала: підозра буде оголошена.

Інформація про виклик на допит та можливе вручення підозри Сергію у вбивстві спричинили бунт у соцмережах. І вже о 9:00 під стінами СБУ чекало щонайменше 2 сотні людей – група підтримки.

"Друзі, я дякую кожному, хто сюди сьогодні прийшов. Це дуже і дуже важливо. Ви неймовірно круті. Дякую вам! Я не знаю, чи вийду зараз з цієї будівлі, але я знаю точно, що ми з вами зможемо захистити наше право на самозахист", – сказав Стерненко.

З цими словами та під супровід українського гімну Стерненко разом з адвокатами рушив на допит.

Водночас група підтримки піротехнікою і вже традиційним гаслом заявила про свою присутність.

Згодом диму поменшало. Втім аж ніяк не учасників акції. Вони прибували ледь не щохвилини. Це були і 17-річні хлопці, які грали в шахи під СБУ, і колишня чільниця МОЗ, а ще визволений – політбранець кремля Володимир Балух.

"Я думаю, що кожна людина має право на самозахист. Сергій має право на самозахист", – заявила Уляна Супрун.

"Путін – ***йло! Саме тому люди всі тут зібралися. Це все один ланцюг", – сказав Балух.

Через пів години акції на офіційній сторінці СБУ з'являється допис, у якому йдеться, що оголошувати підозру Стерненку не планують. Принаймні поки що.

"Сергія Стерненка викликано на 9:00 18 травня для проведення окремих слідчих та процесуальних дій, які на даний момент часу не пов'язані з оголошенням йому про підозру", – заявили в СБУ.

І менше ніж за 2 години – Сергій Стерненко з усмішкою вийшов зі Служби безпеки. Адже, як з'ясувалося, він не підозрюваний. А потерпілий.

"Друзі, мене зараз переповнюють емоції. Я дуже шкодую, що в нас карантин і я не можу підійти і вас усіх обійняти", – сказав Стерненко.

Утім, запевнив, плани слідчих змінили сотні людей під вікнами СБУ.

"Ніхто ніколи не викликає повістками просто для ознайомлення з матеріалами справи. Я абсолютно на 100% впевнений, і про це говорять наші внутрішні джерела в Офісі генерального прокурора і СБУ, що станом на сьогодні мені мали повідомити про підозру. За статтею 115 – умисне вбивство. Завдяки тому, що ви сюди прийшли – вони вирішили сьогодні не порушувати закон", – заявив активіст.

Нині у статусі потерпілого Стерненко вимагає закрити порушене кримінальне провадження. І нагадує: за Конституцією України та КПК кожен має право на самозахист.

"Вони по статті 36-й частині 5-й кримінального кодексу України мають закрити справу проти мене", – наголосив Стерненко.

Наліпки з написом "Руки геть від Стерненка" лишилися навколо будівлі СБУ від активістів. Ніби нагадування для слідчих, що акціям підтримки не завадить ані карантин, ані погана погода.

Валерія Павленко, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Мітинг-реквієм у День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу: виступ Петра Порошенка
Наступний матеріал
Страйк медиків "швидкої" в Харкові: що вимагають лікарі та як реагують чиновники
Loading...

Підтримати активіста Стерненка прийшли Уляна Супрун та Володимир Балух

"Руки геть від Стерненка": під стінами СБУ збирається акція

Нападникам на Стерненка оголосили підозру в хуліганстві – СБУ

Активісти влаштували світлове шоу під Офісом президента на підтримку Сергія Стерненка – включення

Незадеклароване майно Венедіктової: суддя задовольнив скаргу Стерненка та зобов'язав НАБУ відкрити кримінальне провадження

Конфлікт із Трухановим: Стерненко розповів, як з однодумцями не дав звести в Одесі "ТРЦ-монстра"