Собачка
Собачка 5 канал

Друзям людини – людяна допомога: в Києві працює "швидка" для безпритульних тварин

Тим, хто хоче прихистити чотирилапих – достатньо лише написати на Facebook-сторінку організації. І навіть якщо нова родина мешкає за межами Київщини – тварину волонтери привезуть задарма

Людяна допомога – для друзів людини. В Києві працює "швидка допомога" для безпритульних тварин. Волонтери задарма лікують та стерилізують чотирилапих. Крім того, намагаються прилаштувати в добрі руки. Роботу першої "зоо-швидкої" бачили журналісти "5 каналу".

На порозі офісу швидкої допомоги для безпритульних тварин знімальну групу "5 каналу" зустрічає автор проекту Ельшан Мехтієв разом із чотирилапою Мартою. 15 років тому побите цуценя Ельшан знайшов поблизу Куренівського ринку і забрав собі. Відтоді прихистив ще шістьох собак.

Зізнається: "Марта – це моя дочка, собака-компаньйон. Вона не носить нашийників, повідків, і скоріше, дочка, ніж собака – ображається, коли її так називають".

Аби безпритульних тварин на вулицях міста не було взагалі, Ельшан створив благодійну "швидку допомогу". Нині Києвом курсують чотири автівки. Вуличних псів та котів вони задарма стерилізують та вакцинують – сім днів на тиждень. Допомагають їм у цій справі ще з півсотні волонтерів.

"Ідея нашої служби в тому, щоби хоч хтось став допомагати собакам. Перше наше завдання – стерилізація. Це допоможе зменшити кількість тварин на вулиці. Друге  – це адопція. Переконати стати людей добрішими і взяти собі таку тварину", – розповідає Мехтієв.

За майже рік існування проекту волонтерам удалося знайти домівку для сотні тварин. Зізнаються, брати безпритульних чотирилапих додому воліють не всі. Віддають їх у добрі руки з однією умовою – щопівроку волонтери контролюватимуть стан здоров'я годованців та умови утримання.

Автор проекту запевняє: "Собака, який прийде до вас на диван, обійдеться вам морем щастя і обов'язково навчить ваших дітей бути добрішими, піклуватися про слабких, та подбає про вас у старості".

Дворняга Мушка була серед тих, кому знайти нову родину допомогли благодійники. Вона досі побоюється людей. Однак на руки до своєї нової хазяйки йде охоче. Олена розповідає: світлину собаки в соцмережі побачила випадково. Хотіла лише взяти на перетримку, втім, родина вирішила – залишать її в себе: "Ми її полюбили, вона чудова. Собак мало не буває, і багато не буває, для нас це – члени сім'ї, повноправні".

На подвір'ї граються вже два пси, яких родина взяла з вулиці. П'ятирічний Антон розповідає: тварини для нього – ліпші друзі.

Тим, хто хоче прихистити чотирилапого – достатньо лише написати на Facebook-сторінку організації. І навіть якщо нова родина мешкає за межами Київської області – тварину волонтери привезуть задарма.

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Не купуй вірність – візьми в притулку": У Дніпрі ветерани АТО знялися у відвертій фотосесії задля кошенят

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У мережі з'явилося відео "пилового апокаліпсису" в Ірані
Наступний матеріал
Агресору – по руках: на Донеччині з початку року притягнули до відповідальності більш як 1200 домашніх тиранів
Loading...
Трикольорова й особлива: маленька пухнаста Міка шукає родину

Трикольорова й особлива: маленька пухнаста Міка шукає родину

Всесвітній день котів - топ маловідомих фактів про "пухнастих вусатиків"

Всесвітній день котів - топ маловідомих фактів про "пухнастих вусатиків"

Орнітологічна спецоперація: як на Рівненщині лебідь рятуватися не захотів

Орнітологічна спецоперація: як на Рівненщині лебідь рятуватися не захотів

"Одеські традиції":  як вулицями міста крокували песики-самоїди – фото, відео

"Одеські традиції": як вулицями міста крокували песики-самоїди – фото, відео

Напишіть нову історію малого Бенджаміна: "Особливий" котик шукає собі родину

Напишіть нову історію малого Бенджаміна: "Особливий" котик шукає собі родину

Не бачить світу, не виживе без допомоги: "особлива" кицька шукає люблячих господарів

Не бачить світу, не виживе без допомоги: "особлива" кицька шукає люблячих господарів