5 канал

Допомогти може кожен: волонтери Маріуполя створюють єдину базу безпритульних собак

У прифронтовому місті кількість бродячих тварин – більша за будь-яке інше місто в Україні

Фотополюванням захопилися в Маріуполі. Роблять це не заради розваги, а для користі. Прифронтове місто потерпає від бездомних тварин. Там їх більше, ніж в інших містах – через господарів, що тікали від війни. Розв'язати проблему можна, лише знаючи кількість чотирилапих безхатченків. А їх не підраховували останні 20 років. Волонтери взялися виправити ситуацію. Як – знає кореспондент "5 каналу".

Голодні пси заполонили вулиці Маріуполя. Їхні господарі тікали від війни з міста та навколишніх населених пунктів і кидали своїх вихованців напризволяще. "Наше місто знаходиться в прифронтовій зоні, тому кількість бродячих тварин у нашому місті – вища, ніж в будь-якому іншому місті України. І позаяк підрахунок не проводився вже понад 20 років, ми не знаємо обсяг роботи", – бідкається волонтер ГО "Зооконтроль Маріуполь" Ганна Зайцева.

Міжнародна зоозахисна організація готова допомогти Маріуполю подолати проблему безконтрольного розпліднення бродячих тварин, але кажуть – для цього потрібно знати обсяги робіт. Полічити чотирилапих планують за допомогою волонтерів і смартфонів. Озброївшись ґаджетом, Наталя виходить на фотополювання. Жінка зареєструвалася як волонтер і отримала доступ до спеціального реєстру, куди має вносити дані про всіх бездомних собак, що їй зустрічаються.

"Потрібно додати тварину, тобто координати собаки потрібні. За можливості – визначити, хто це, чи щеня, яка собака стерилізована... Тобто якомога більше інформації. І потім наприкінці автоматично програма зареєструє", – пояснює вона. Волонтери мають доступ до програми протягом двох годин, за цей час вони повинні обійти ділянку, яку їм доручили обстежити.

Поки що підрахунки ведуть півтора десятка небайдужих до проблеми маріупольців. Коли полічать чотирилапих безхатченків – разом із закордонними зоозахисниками розпочнуть масову стерилізацію бездомних тварин.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Не купуй вірність – візьми в притулку": У Дніпрі ветерани АТО знялися у відвертій фотосесії задля кошенят

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прийшли люди в масках з нашивками ФСБ і вивезли невідомо куди: в Криму знову обшуки
Наступний матеріал
Уряд скасував перевірки побутових умов переселенців-працівників держорганів і військових в АТО
Loading...