Іван Без'язиков
Іван Без'язиков 5 канал

Держзрада полковника ЗСУ: що відбувалось на суді над Без'язиковим

Обвинувачення наголошує на винуватості військового, а от сам він каже – був у полоні та зазнав тортур

У Шевченківському райсуді столиці 1 вересня зачитали обвинувальний акт у справі державної зради полковника Збройних сил України Івана Без’язикова. Йому закидають державну зраду та участь у терористичній організації. За цими двома статтями максимальний строк позбавлення волі – до 15 років, передає "5 канал".

Обвинувачення стверджує, що полковник, прикриваючись перебуванням у полоні, співпрацював з бойовиками. Зокрема – виконував обов'язки заступника начальника відділу з аналітичних питань управління розвідки "ДНР". Без’язиков мав передавати інформацію про пересування військ ЗСУ та активно брав участь у розробці інформаційних операцій, стверджує сторона обвинувачення.

Також прокуратура наголошує: полковнику видали зброю та однострій російського зразку, чоловік мав власний кабінет, машину, а також кілька бойовиків у підпорядкуванні.

Сам Без'язиков провини не визнає і каже, що жодного слова з обвинувачення не розуміє. Він наголошує – сам зазнавав тортур і рушив на схід із завданням МОУ. 

"Били прикладом – це найлегше та невинне катування, якого я зазнавав. Я спробував і дію електричних пристроїв різноманітних, і висів, прив'язаний до дерева за ногу. Нецікава це, тобто, історія, і я не хочу її згадувати", – заявив полковник у суді.

Захист обвинуваченого просив суд змінити запобіжний захід та відпустити Без'язикова з-під варти. Суд не задовольнив таке клопотання, однак встановив порядок розгляду справи. Що відомо у справі та як її розглядатимуть – дивіться у сюжеті:

Нагадаємо, Івана Без'язикова правоохоронці затримали у грудні 2016 року. Йому закидають співпрацю зі спецслужбами Росії. Він – кадровий офіцер Збройних сил України, керівник розвідки колишнього 8-го армійського корпусу ЗСУ, розформованого у березні 2015 року. Три роки тому, 16 серпня, його взяли в полон терористи так званої "ДНР". Через два роки під час спецоперації СБУ його звільнили. Сам військовий співпрацю з бойовиками та російськими спецслужбами заперечує.

Попередній матеріал
Ситуація в зоні АТО на 1 вересня: активність ворога знизилась
Наступний матеріал
Теракт під ВР: суд постановив примусово доставити обвинуваченого
Loading...