НСК "Олімпійський"
НСК "Олімпійський" stadiums.at.ua

Через великі борги заарештовано майно та банківські рахунки НСК "Олімпійський" – Держаудитслужба

  У відомстві повідомили, що НСК ”Олімпійський” має борги вже протягом 5 років

  На сьогодні ДП "Національний спортивний комплекс "Олімпійський" має великі суми боргів, його майно та банківські рахунки заарештовані. Про це за результатом фінансового аудиту діяльності спорткомплексу з 1 січня 2012 року до 1 листопада 2016 року повідомляє прес-служба Державної аудиторської служби.

  "НСК "Олімпійський" вже протягом п'яти років має борги, зокрема, перед підрядниками за виконані будівельні роботи на суму більш як 145 млн грн. Як результат, за позовами підрядних організацій судові органи прийняли рішення щодо стягнення зі спорткомплексу боргу на суму 93 млн грн та 61,7 млн грн штрафних санкцій", – йдеться в повідомленні.

  Також у відомстві повідомили, що заборгованість НСК "Олімпійський" перед ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" за договорами безпроцентної цільової позики на реконструкцію і будівництво нових об'єктів спорткомплексу становить 2,231 млрд грн. До того ж, за умовами договору з ДП "Фінінпро", спорткомплекс за отримання і користування цією позикою має щорічно сплачувати 800 тис. грн.

  Аудитори зазначають, що головною причиною збитковості НСК "Олімпійський" є значна частина амортизаційних відрахувань на об'єкти основних засобів, які були реконструйовані та побудовані до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

  "Держава не виконала своїх зобов'язань щодо повного фінансування робіт з будівництва та реконструкції стадіону до Євро-2012", – зазначили у Держаудитслужбі. Також спорткомплексу бракувало державної підтримки на погашення зобов’язань, які взяло підприємство для реконструкції стадіону відповідно до міжнародних стандартів.

  Крім того, за даними Держаудитслужби, "Олімпійському" немає чим розраховуватися з кредиторами через ситуативність власних доходів: "На сьогодні підприємство не має достатньо обігових коштів для погашення згаданих боргів та добудови функціональної зони, оскільки його доходи мають сезонний характер і використовуються переважно на виплату заробітної плати, сплату комунальних послуг та інші витрати, пов'язані з утриманням стадіону". 

  Як повідомляв 5.UA, 9 вересня 2017 року прокуратура провела обшуки на НСК "Олімпійський" у справі розкрадання на реконструкції під час Євро-2012. 

  Попередній матеріал
  На компанію Walt Disney подали до суду через мультик "Зоотрополіс"
  Наступний матеріал
  Росіяни вважають, що історія їхньої країни почалась із Київської Русі, а не з Московського царства – опитування
  Loading...