Реконструкція бою на заводі "Арсенал"
Реконструкція бою на заводі "Арсенал" Голос Столиці

Бій за "Арсенал": у Києві розпочалася масштабна реконструкція історичних подій

У середмісті столиці зібралися сотні людей, аби поспостерігати за історичною реконструкцією

Надвечір 29 січня у столиці влаштували реконструкцію історичного бою військ УНР проти більшовиків, які наприкінці січня 1918 року зчинили заколот на київському заводі "Арсенал". 

Готувалися до дійства його учасники масштабно: палили вогнища, розставляли мішки із озброєнням. На екранах неподалік метро транслювали фільми про події тих часів. Людей зібралося дуже багато – подивитися на реконструкцію приходять цілими родинами. За безпекою стежать правоохоронці, пильнують біля заводу "Арсенал" і медики.

"Почуваюся добре. Мені це, у принципі, подобається. Це добре, що пам'ятають про ці події. Тут розміщена барикада, яку займають "червоні", тобто більшовики. Їх буде армія УНР штурмувати. Це триватиме хвилин 20-30", – каже учасник реконструкції Микола Олександров.

Після завершення реконструкції бою учасники заходу планують рушити ходою від Арсенальної площі до Аскольдової могили. Там вони вшанують пам'ять героїв Крут.

"Ці події, саме бій за завод "Арсенал", – це один з ланцюжків цієї парадигми, коли 100 років тому Москва розхитувала і так само окуповувала нашу країну – за тим самим сценарієм, що й тепер. Вторглися на територію України, в Києві, надали бойовиків, озброїли їх, під вигаданими гаслами за класову боротьбу вони тут вчинили бійню", – зазначив організатор акції Петро Кузик.

Таку акцію до роковин бою на київському заводі "Арсенал" влаштовують уже вдруге. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Мукачівському замку "Паланок" реконструювали весілля княгині-володарки Ілони Зріні

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Санкції США не передбачають жорсткого ембарго на торгівлю з Росією
Наступний матеріал
Скільки незаконної зброї гуляє вітчизняними вулицями: "Час. Підсумки дня"
Loading...