Безстрокова акція під ВР: що вимагають автомобілісти
Безстрокова акція під ВР: що вимагають автомобілісти 5 канал

Безстрокова акція під Верховною Радою: чого вимагають автомобілісти

Мітингувальники кажуть, що не поїдуть з-під стін парламенту до затвердження змін Митного кодексу

Рівних прав із іноземцями вимагають власники нерозмитнених автівок – хочуть так само їздити країною протягом року щонайменше і не мати клопоту із обов'язковим перетинанням кордону. А от варіант зі сплатою мита не розглядають, кажуть – дуже дорого і краще блокуватимуть вони вулицю Грушевського, допоки їхні вимоги не виконають, передає "5 канал".

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією зібралися під Верховною Радою ще о 6:00. Вимагають прийняття закону №5567, який дозволить їм легально пересуватися власною автівкою по території України протягом року – замість 5 чи 10 днів, як нині.

Напередодні мітингувальники погрожували перекрити вулицю Грушевського. Але коли приїхали – передумали. І поставили свої авто вздовж дороги у крайніх смугах. Тож за кілька годин на Грушевського утворилися затори. "Ми хочемо аби нас вирівняли в правах з іноземцями. Так як у Конституції прописано, що всі громадяни мають рівні права. Іноземець приїжджає на своєму автомобілі на рік, може їздити, а я, як громадянин України, можу заїхати на 5 або на 10 днів", – каже мітингувальник Роман Старченко.

Представники профільного парламентського комітету проблему визнають. Але, кажуть, наразі ухвалення цього закону неможливе, оскільки він недопрацьований та суперечить іншим українськими законам. "Зараз треба спільно з урядом знаходити якісь рішення, компромісні, чи вирішувати проблему, змінюючи законодавство. Але ховатися від цієї проблеми також далі неможливо", – пояснює голова Комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Протестувальники називають свою акцію безстроковою. Кажуть, що не поїдуть з-під стін парламенту до затвердження змін Митного кодексу. Та, за словами депутатів, закон №5567 поки що не стоїть у порядку денному навіть в профільному комітеті.

Олена Бережнюк, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Нардеп Парасюк очолив напад на блокпост поліцейських у Слов'янську – відео
Наступний матеріал
Римарук "Молдаван": Або влада виправить свою імпотенцію "віагрою", або - махновщина
Loading...