Мітинг "пересічників" на Буковині
Мітинг "пересічників" на Буковині 5.ua

Намети та заблоковані траси: на Львівщині та Буковині тривають мітинги "пересічників"

Активісти вимагають прийняття закону про легалізацію авто з іноземною реєстрацією

У середу, 22 лютого, близько 100 власників автівок з іноземною реєстрацією  перекрили в'їзд на пункт пропуску "Шегині-Медика", що на Львівщині. Про це повідомляє "5 канал".

Крім того, у пішому протесті беруть участь понад півсотню водіїв. Вони заблокували рух за 30 метрів від пункту пропуску. Головна вимога блокувальників – збільшити час транзиту, на який нерозмитнені машини з-за кордону пускають в Україну, та зменшити ціну на мито.

Пікетувальники пропускають лише ті автомобілі, в яких є маленькі діти. З блокувальниками солідарні не всі, тож під час протесту траплялися конфлікти.

Прикордонна служба тимчасово свою роботу припинила. За порядком на місці слідкують правоохоронці. Зауважень до мітингарів немає. Активісти ж планують продовжити протест щонайменше на два дні.

"Ми хочемо добитися того, щоб у розмитнення на машини включили євро 3, 4 і щоб розмитнення було як в Європі – мінімум 200 євро, максимум 500", – каже один з учасників акції Роман Старох.

Власники нерозмитнених авто протестують і на Буковині. У напрямку україно-румунського кордону, поблизу міжнародного пункту пропуску "Порубне" заблокували рух міжнародною трасою понад сотня водіїв.

Вимоги ті самі – прийняття закону про легалізацію авто з іноземною реєстрацією. Зокрема, зниження мита. Протестувальники обіцяють блокувати рух доти, доки їхні вимоги не виконають. На узбіччі вже розіклали кілька наметів.

Намагання поліції розблокувати дорогу виявися марними. Водії вантажівок, які перетнули кордон та змушені зупинитись через протест, такими діями невдоволені.

"Я везу скоропорт (товар, що швидко псується – 5.UA), солярка горить, і вантаж може зіпсуватись. Що мені робити? Ніхто нічого не казав. Я не розумію, що мені робити. Вони лише бігають із телефонами, сміються", – каже водій вантажівки Руслан Дубець.

А учасник акції Григорій Чепижко відповідає: "Скільки треба, стільки будемо стояти. В інших областях теж протестують. У нашій державі людина не може їхати на власному автомобілі. Вони роблять таку розтаможку (вартість розмитнення – 5.UA), що удесятеро більше (за вартість авто)".

Нагадаємо, 15 лютого так звані "пересічники" влаштували мітинг під стінами ВР. Вони вимагали впровадження європейських норм у розмитненні та реєстрації автомобілів.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Затор і палання шин: Як власники авто з іноземною реєстрацією блокували в'їзди до Києва

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Криму постійно застосовуються тортури до людей – активіст
Наступний матеріал
Насіння на мільярд: на чому найбільше заробляє "Укрпошта"
Loading...

"50% з мита": Порошенко обговорив "дорожній експеримент" у західних регіонах України

Кабмін підвищить мито на іноземні авто, якщо це "загрожуватиме вітчизняному виробництву"

Як законно їздити на нерозмитненому авто – поради від ДФС