Акція під будинком уряду
Акція під будинком уряду 5 канал

"Відчиніть садочки!": як у Києві пройшла акція батьків дітей з особливими потребами

Читайте по-русски
Мітингарі заявили, що не хочуть втрачати дорогоцінний час у реабілітації

"Батькам – садочки!" Акцію під такою назвою влаштували поблизу Будинку уряду. Зібралися там батьки дітей, які мають особливі освітні потреби. Вимагали відкрити дошкільні навчально-виховні заклади, бо, кажуть, втрачають дохід через те, що не можуть поєднувати роботу та догляд за дітьми. А малеча довго перед телевізором за переглядом онлайн-уроків всидіти не може. Чи дослухалися урядовці до батьків, знає кореспондентка "5 каналу" Євгенія Китаїва.

Маленькому Михайлу шість, і він готується цього року йти до школи. Хлопчик потребує особливого підходу в освіті. Батьки доклали титанічних зусиль, аби дитина почала говорити.

"Півтора року тому він ще не говорив. Нам потом і кров'ю далося те, щоб він заговорив. Кожен день зупинки для нас відкидає нас на місяць", – говорить учасниця акції Катерина.

Чимало садочків під час карантину проводили для своїх вихованців онлайн-заняття. Однак, переконують батьки, для їхніх дітей цього замало.

"Нам організували заняття по скайпу, але це не замінить соціалізації і спілкування. Цим дітям потрібні обов'язково спілкування і розвиток. І я не педагог", – розповідає учасниця акції Катерина.

З такою ж самою проблемою під стіни уряди прийшла і Олександра – мама п'ятирічного Микити.

"Він ходить у спеціалізований садочок і займається з логопедом та іншими спеціалістами, і я їх не можу йому замінити. Я не є спеціалістом, не є педагогом і тому для нас це питання втрати часу, у тому числі в освітньому процесі", – каже учасниця акції Олександра.

З одного боку – батьки не хочуть втрачати дорогоцінний час у реабілітації своїх дітей, з іншого – скаржаться, що немає на кого їх залишити, якщо садочки найближчими днями не відкриють.

"Батьки отримують завдання і займаються з дітьми по програмі, але поки був час і була можливість, ми могли це робити. Але зараз нам потрібно виходити на роботу, щоб якось тих дітей прогодувати", – говорить учасник акції Віталій.

Після годинної акції до батьків таки вийшов з поясненнями головний санітарний лікар.

"Садочки будуть відкриватися за певних умов. Ці умови опубліковані на сайті Міністерства охорони здоров'я. Ми зараз їх опублікували для громадського обговорення. Для того, щоб зібрати всі слушні пропозиції як від батьків, так і від власників садочків та Міністерства освіти", – каже головний санлікар Віктор Ляшко.

Дитячі садочки планують почати поступово відкривати з 25 травня в регіонах, що відповідатимуть епідеміологічним критеріям.

Євгенія Китаїва, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
Зі спецслужбами якої країни співпрацював Гордон під час інтерв'ю з терористами – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
У Кременці на Тернопільщині обмежили в'їзд та виїзд через збільшення хворих на коронавірус
Loading...

Ляшко пояснив, чому відкриття басейнів вирішили "поставити на паузу"

Кордони ЄС залишаться закритими для іноземців на невизначений час – французький міністр

У Києві за добу 38 людей захворіли на COVID-19, серед них – і медики

Жетони "йдуть" в історію: як можна буде платити у столичному метро після відкриття

МОЗ розпланувало дати, коли вводитимуть наступні 4 етапи пом'якшення карантину

COVID-19 в Києві: онлайн-брифінг Віталія Кличка