затори на дорогах
затори на дорогах Shutterstock

90% забруднення повітря у Києві припадає на викиди від автомобілів – еколог

  Читайте по-русски
  Екологи вказують – якщо й далі ігнорувати проблему викидів шкідливих речовин від автотранспорту – стан повітря погіршуватиметься

  Київ кілька разів входив до десятки рейтингу найбрудніших міст світу. Від початку цього року – антирекорди продовжуються, повідомляється у сюжеті "5 каналу".

  "Чому так сталося і стається? Це вже не вперше таке. Київ – і перше і друге, і Київ у Топ-5 входив. Це пов’язано із таким джерелом забруднення як автотранспорт. Тому що на нього припадає близько 90 відсотків", – пояснює еколог центру екологічної ініціативи "Екодія" Марина Ратушна.

  Варто зауважити, що у столиці мобільні додатки для відстеження стану довкілля майже постійно показують індекси забруднення повітря вище норми.

  Як відомо, у Києві діє 16 постів державної системи моніторингу якості повітря. Їх встановили ще у 70-х роках минулого століття. Відтак система – не автоматизована. При цьому обмаль станцій, які відстежують концентрацію твердих часток у повітрі за останніми технологіями. І лише одна з них – поблизу автомагістралі. Відтак, система визначення джерел забруднення повітря - недосконала, констатують фахівці.

  Натомість екологи вказують – якщо й далі ігнорувати проблему викидів шкідливих речовин від автотранспорту – стан повітря погіршуватиметься. Радять звернути увагу на досвід європейських міст, де після посилення регулювання та обмеження викидів від автотранспорту повітря стало значно чистішим.

  Попередній матеріал
  В Україні не контролюють обсяги шкідливих викидів від авто та пожеж, натомість у всьому звинувачують промисловість – експерти
  Наступний матеріал
  Великдень у Києві: влада ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів
  Теги:
  Loading...