Поліція
Поліція UA.News

300 порушень від початку осені – як проходять рейди на дотримання протиепідемічних норм у столиці

Читайте по-русски
Деякі порушники отримають не штрафи, а лише зауваження, якщо порушення незначні

Не дотримуються карантину – штраф 34 тисячі гривень. У Києві знову почали перевіряти заклади на дотримання протиепідемічних норм. Фахівці Держпродспоживслужби разом зі столичними правоохоронцями з початку вересня ходять з інспекцією. Нині вже зафіксували  більше трьох сотень порушень. Які саме та як на зауваження реагують порушники – бачив журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар.

Не міряють температуру, не носять маски працівники закладів на своєму робочому місці – це найтиповіші порушення, які фахівці Держпродспоживслужби виявляють під час рейдових перевірок. Нині до однієї із таких долучились і ми. Розпочинають із торгово-розважального центру.  

Біля входу рейдова група натрапляє на охоронця, який кожному вимірює температуру. Все в нормі, прямуємо в заклад громадського харчування.

"У нас є муніципальна охорона. І в нас є представники національної поліції. І ми будемо перевіряти дотримання вимог карантину", – кажуть представники Держпродспоживслужби.

У "жовтій" зоні епідемічної небезпеки ресторани можуть працювати за умови, якщо не більше чотирьох людей за столиком, а відстань між столами – мінімум півтора метра. Цього правила тут дотримуються. Щоправда, інспектори фіксують кілька дрібних порушень: у ресторані немає контейнера для використаних засобів індивідуального захисту, та й самі працівники закладу носять неправильні маски. Вони не відповідають вимогам безпеки, бо навіть не прикривають ніс.

На штраф це не тягне, адміністрації ресторану пощастило. Фахівці Держпродспоживслужби виписали їм лише свої зауваження. Заходимо в сусідній заклад – тут кінотеатр. Інспектори помічають, що на дверях немає графіку прибирань. Працівники виправляють це порушення вже під час перевірки. Запитують і про кількість глядачів. Адже відповідно до жовтої зони кінотеатрам дозволено працювати лише з 50% заповненістю залів.   

"Враховано також дистанція між кріслами, а ось цей останній ряд там взагалі дистанція велика. Це було зроблено з нуля-нуля 23 числа. Антисептик? Антисептик є", – переконують працівники кінотеатру.

А в іншому кафе – порушення на порушенні. Немає розмітки, де вказано дотримання соціальної дистанції, дезінфікуючих засобів, графіка термометрії. А сам працівник кафе обслуговував покупців без захисної маски.

Поліцейський виписав хлопцю штраф. Незначний, усього 170 гривень відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення. Загалом же  від початку осені інспектори Держпродспоживслужби провели в Києві понад 1000 перевірок. І за цей час виявили більш як 300 порушень. 

"Ми бачимо, що не всі є відповідальні суб’єкти господарювання. А також продовжують порушувати всі вимоги в умовах карантину. Це може бути як робота працівників без засобів індивідуального захисту. Це може бути робота суб’єктів без антисептичних засобів, дезінфікуючих засобів", – каже головна спеціалістка ГУ Держспоживслужби в Києві Оксана Тимошок.

До 23 вересня інспектори лише виписували попередження. А коли в Україні запровадили "жовту" зону – почали штрафувати. Якщо заклади не дотримуватимуться вимог карантину, то доведеться сплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Мирослав Солонар, Василь Кобець, "5 канал"

Читайте також: Україна перейшла в "жовту" зону: які правила посиленого карантину почали діяти і що варто знати про COVID-сертифікати

Попередній матеріал
Яким буде відлуння замаху на Шефіра та що змінить ухвалення "антиолігархічного" закону – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова
Наступний матеріал
"Інформаційна гігієна зі школи і більше правдивої інформації" – Соня Кошкіна розповіла, як боротися з російською пропагандою
Loading...

У Києві з'являться бригади, які контролюватимуть, як громадяни дотримуються карантину

Стало відомо, як у Києві працюватимуть дитячі садки та школи під час локдауну

У Києві почалася підготовка до третьої хвилі пандемії коронавірусу

Кінець локдауну – як кияни оговтуються після 6 тижнів карантину

Як кияни реагують на пом'якшення карантину у столиці – включення

Як жителі столиці та підприємці готуються до послаблення карантинних обмежень у Києві – сюжет