Кінець карантину
Кінець карантину shutterstock.com

Кінець локдауну – як кияни оговтуються після 6 тижнів карантину

Читайте по-русски
Мешканці розуміють, що попри послаблення карантину, розслаблятися ще рано

Не локдаун, але ще не повна свобода. Жителі столиці оговтуються після шести тижнів суворих карантинних обмежень. Із першого травня Київ вийшов із "червоної" зони епідемічної небезпеки і перейшов до "жовтої". Запрацювали торгово-розважальні центри, транспорт для всіх охочих, а закладам харчування дозволили приймати відвідувачів. Журналіст "5 каналу" Мирослав Солонар проінспектував – бува не розслабилися кияни в "жовтій" зоні карантину та чи носять тепер маски. 

На скейтборді та в масці. 11-річному школяру Володимиру кататися вона не заважає, а навпаки – захищає і його, і тих, хто поряд. Хлопець впевнений, хоч у столиці вже й немає локдауну, коронавірус може чатувати десь поруч. Свої вихідні школяр проводить на вулиці, бо каже, до цього півтора місяця сидів удома. Віртуально робив  уроки і лише зрідка виходив.

"Карантин для мене – це не дуже добре, бо, наприклад, є день народження, але всі магазини, все закрито", – каже Володимир.

Третій локдаун у столиці, що тривав 6 тижнів, негативно позначився на фізичній формі Сергія. Нині прийшов на турнік, щоби надолужити. На камеру демонструє, що вихід силою та підйом-переворот усе ще може зробити.

"Разів зо 20 підтягуватись. Ні, я не хочу бути хвальком, зрозумійте мене вірно. Підтягуюсь непогано. Треба бути у формі, треба бути здоровим, веселим, оптимістичним", – каже Сергій, киянин.

На спортивних майданчиках, на природі чи просто на  прогулянці. У жовтій карантинній зоні  стало куди вільніше, зізнаються кияни. Однак чимало з них упевнені – безпечніше не стало.

Вже кілька днів, як столиця вийшла з локдауну. Запрацював громадський транспорт для всіх охочих. У маршрутках не всі дотримуються  маскового режиму. Свої двері для відвідувачів відчинили заклади харчування. Валентина вперше за півтора місяця насолоджується смаженою картоплею із соусом на літній терасі. Локдауну більше не хоче.

"Люди вже не витримають ще один локдаун мені здається. Просто не витримають, не всім же платять зарплату, не всі отримують. Потім навіть діткам сидіти вдома вже теж неможливо", – вважає Валентина.

Суворі обмеження зняті. І цьому надзвичайно зраділи кияни. Столичні торгово-розважальні центри не працювали півтора місяця. За шопінгом усі неабияк скучили. А тому нині рушили до ТРЦ.

У ТРЦ усі заходять у масках.  А якщо хто й забуде про головний атрибут епохи ковіду, охоронці біля входу нагадають. 

Мирослав Солонар, Олександр Степанов, "5 канал"

Попередній матеріал
Насолодитися барвами весни – у Британії триває фестиваль тюльпанів
Наступний матеріал
Епіфаній розповів, як ПЦУ ставиться до інтимних стосунків до шлюбу
Loading...

Великдень у Києві: влада ухвалила особливі вимоги до проведення релігійних заходів

Столична влада готує додаткові обмеження на Великдень через COVID-19

Кличко розповів, чи планують продовжувати суворий локдаун у Києві після 30 квітня

Посилений карантин у Києві продовжили ще на два тижні

У середині тижня міська влада перегляне карантинні обмеження в Києві – Кличко

Коронавірус у столиці: за статистикою, кількість хворих зменшилася – яка ситуація в лікарнях