Завтра у Києві уперше презентують виставу "Вій" на новий лад [відео]

  Гоголівський "Вій" на новий лад. Завтра у Києві уперше презентують унікальну спільну виставу українського Центру сучасного мистецтва "Дах" та швейцарського театру Віді Лозана. Події містичного трилера, поставленого за мотивами одного із найзагадковіших оповідань Миколи Гоголя, відбуваються у сучасній Україні. А головні ролі виконують швейцарці. Спектакль українцям покажуть лише раз - у театрі імені Івана Франка. До того "Вія" на "ура" прийняли у Швейцарії та у Франції.

  Замість київських семінаристів - швейцарські студенти. Блукають не хуторами Центральної України, а дрімучими карпатськими лісами. Це нова інтерпретація гоголівського "Вія"- у виконанні українського театру "Дах" та швейцарської трупи Віді Лозана.

  Вистава йде двома мовами - одночасно французькою та українською. Останньою говорить друг Хоми Брута. Бо за сценарієм має українське коріння. В карпатських горах приїхав шукати сліди своїх родичів, зниклих в часи Великого голоду 33-го. Українського швейцарця на сцені грає поляк за походженням. Тож і солов`їну йому опанувати було доволі легко.

  Бартек Сазанскі, актор: "Я вчився місяць і половину. Я розмовляю з хлопцами з села і все".

  А от роль самого Хоми Брута, який над панночкою молитви читає, виконав справжній швейцарець - П`єр-Антуан Дюбеї. Щоби якомога краще вжитися у роль та зрозуміти українськи звичаї - провів у гуцульському селі майже тиждень. Гуляв на карпатських весіллях та вивчав похоронні обряди.

  П`єр-Антуан Дюбеї, актор: "Мене неймовірно вразили ці люди - гуцули. Найбільше здивувало, як вони живуть в г орах без електрики, елементарно не мають навіть душу у хаті. А понад усе мене здивувало, наскількі ці люди набожні. Їхня віра, їхні традиції - це щось". 

  Режисер спектаклю - Владислав Троїцький - називає свою виставу туром містичною Україною. Він знайомить глядача не лише з місцевими віруваннями, а й з українським фольклором. Протягом усього спектаклю лунає автентична музика у виконанні гурту "ДахаБраха" та акторів театру "ДАХ". Грають на віолончелях, акордеоні, барабанах - і все це наживо.

  Поставити "Вія" на новий лад Троїцький схотів, каже - щоби якомога ближче познайомити Європу із маловідомим на заході Гоголем.

  Владислав Троїцький, режисер: "Не всего Гоголя знают... "Мертвые души", "Ревизор", "Женитьбу"...Но малороссийский цикл абсолютно неизвестен".

  Фінансували ж постановку винятково швейцарці. Від українського Міністерства культури митці не отримали ані копійки.

  Владислав Троїцький, режисер: "Украинская сторона в нем никаким образом не участвовала. Более того, в Париже, когда было приглашение украинского посольства хотя бы посетить наш спектакль, никто с нашего посольства не появился".

  А от поза увагою українських театралів "Вій" не лишився. Усі квитки на єдиний у Києві спектакль розкупили за кілька тижнів до вистави.

  Марія Коренюк, Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Американська дизайнерка створила лінію модної біжутерії зі зброї
  Наступний матеріал
  Лазаренко відкидає свою причетність до вбивства Щербаня
  Теги: