Іван Козленко
Іван Козленко Facebook / За Чай.com

"ЗА ЧАЙ.COM": директор Довженко-Центру – Іван Козленко в ефірі "5 каналу"

Майже півтора століття українського кіно – коли його знатимуть українці; чому система знищувала фільми; кон'юнктура, підлабузництво і лжепатріотизм як загроза творчому або про якість культурних проектів сьогодні – чаюємо про це та інше

Перша концепція Музею нашого кіно була написана... 1928 року. І лише через 90 років це сталося. Музей – у структурі Національного центру Олександра Довженка, який ще декілька років тому дихав на совковий ладан. Лише два роки тому відбулася публічна презентація стратегії розвитку Довженко-Центру: від совкового індустріального підприємства до культурного хабу. Концепцію втілює письменник та гендиректор Іван Козленко і команда. Фільмофонд центру – вже майже 50 тис. стрічок. Музей та кінолабораторія.

Злиденна пост-совкова структура тепер вийшла у прибуток. А головне – стала культурним кластером, де закручується чимало мистецьких подій: кінофестивалів, виставок, презентацій, наукових реставрацій. І події відбуваються не лише вдома, а й у Польщі, Німеччині, Великій Британії, Нідерландах, Бельгії, Ізраїлі, Кореї. Українська кіно-нація завдяки Довженко-Центру повертає собі пам'ять, фонди й архіви. Директор Національного центру Олександра Довженка та президент Міжнародного фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі Ночі" письменник Іван Козленко зачаює нині в нас о 22:00.

Майже півтора століття українського кіно – коли його знатимуть українці; чому система знищувала фільми; зона культурного відчуження та творення – мрії та реальність; кон'юнктура, підлабузництво і лжепатріотизм як загроза творчому або про якість культурних проектів сьогодні; історичний дискурс та візія майбутнього – тренди нового кіно. Про це та інше – з Іваном Козленком нині.

Повну версію програми дивіться на "5 каналі" або наживо на нашому сайті 5 березня о 22:00.

"Голлівуд позаздрить": як знімають надзвичайне українське фентезі – ФОТО

Попередній матеріал
Безстроковий режим "тиші" зірвано – окупанти регулярно гатять по Щастю
Наступний матеріал
Лутковська: До правоохоронців, що демонтували наметове містечко під ВР, є запитання щодо пропорційності застосування сили
Loading...