Янукович ліквідував музей УНР [репортаж, відео]

  Музей Української народної республіки - не працює. 2 роки тому до Дня злуки його урочисто відкрили в колишньому будинку Центральної Ради. Сьогодні там опломбовані двері, звільнені працівники, ніхто не має доступу до експозиції.

  Леся Головата, 5 канал: "У цих стінах у вісімнадцятому році було проголошена повна незалежність Української народної ресмпубліки. За цими дверима - досі розкладена експозиція унікальних документів, фотографій, військових строїв та відзнак. Своє дворіччя музей відзначає запечатаними дверами. Коли двері відчиняться для відвідувачів - не знає ніхто".

  Експозиція справді унікальна, стверджує її ініціатор Олександр Кучерук. На 100 квадратних метрах представлена історія в документах української революції початку ХХ століття. Їх збирали по крихтах із державних архівів, багато експонатів передавали із особистих зібрань. Що буде далі з їхнім дітищем музейники не знають.   

  Олександр Кучерук, начальник відділу музейної та виставкової діяльності УІНП: "Два варіанти. або вона перестане існувати і фундація Ольжича, або вона продовжить своє існування і експозиція буде представлена далі".

  Установу можна називати музеєм лише умовно, адже це не була юридична структура. А самою експозицією займався один із відділів Українського інституту національної пам`яті. Сам Інститут Указом Президента почали ліквідовувати із грудня минулого року. Відтак, автоматично перестає діяти і музей УНР.

  Валерій Солдатенко, голова Українського інституту національної пам`яті: "От ті чотири співробітники є нашими співробітниками, ми їм виплачували зарплату, ми винаймали їм у оренду оту кімнату. У сумі на місяць це небагато виходило - на місяць у це виходило небагато - 18 тисяч гривень".

  Інститут написав листа про припинення оренди, а опломбовували двері вже працівники будинку вчителя. Для того, щоби вберегти історичні цінності. Те, що музей УНР має бути саме в цьому приміщенні директор навіть не сумнівається.

  Лариса Мельник, директор Київського будинку вчителя: "Ми впевнилися в тому, що музей дуже активно працює. Тисячі екскурсантів відвідали музей. Історики, науковці, вчителі історії. Музей проводив дуже велику виховну роботу".

  Це не ліквідація, а трансформація, - заспокоюють у Кабміні. До 15 лютого інститут перестане існувати. Але потому Уряд створить нову однойменну структуру. І музею УНР, можливо із іншою назвою, таки бути. Про це ж кажуть і у ліквідаційній комісії.

  Володимир Кривошея, голова ліквідаційної комісії УІНП: "Паралельно виданий Указ Президента про створення Українського іституту пам`яті. І після того, як будуть урядові документи щодо цього можна буде говорити ширше про ці питання".

  У підпорядкуванні Інституту національної пам`яті є ще три музеї - "Меморіал" пам`яті жертв Голодомору, заповідники Бабин Яр та Биківнянські могили. Вони  працюватимуть і далі.

  Леся Головата, Олександр Зименко, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  Історія українського моряка, що побував у полоні піратів [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  У Лисичанську намагаються закрити єдину українську школу
  Теги: