Історія українського моряка, що побував у полоні піратів [репортаж, відео]

  234 дні у полоні із катуваннями. На Батьківщину повернувся український моряк, який пробув в заручниках у сомалійських піратів майже 8 місяців. Танкер-хімовоз "Марида Маргарита" розбійники захопили 8 травня. Після тривалих переговорів, 27 грудня, німецька компанія-оператор заплатила 5 з половиною мільйонів доларів викупу.

  Квас та варена ковбаса – це перше, чого захотілося  звільненому моряку українцю з Маріуполя після тривалих місяців полону. Сомалійські пірати годували членів захопленого судна рідко - переважно рисом та м`ясом дикої кози.

  Олег Дереглазов рідної мови не чув усі 8 місяців полону. Старший механік був єдиним європейцем на борту танкера. Решта членів екіпажу - індуси. Ось рідкісні кадри з обличчями піратів, зокрема перекладача, через якого спілкувалися із сомалійцями. Світлини вийшли випадково, коли розбійники бавилися з фотоапаратом механіка. 

  Олег Дереглазов, старший механік: "Я даже не могу назвать, что это люди, что это животные… Это не животные.  Дикие люди, абсолютно дикие".

  Пірати влаштовували усілякі тортури морякам. Розтягували їх на мотузках у морозильній камері при мінус 17, підвішували на палубі на спеці при +35.

  Олег Дереглазов, старший механік: "Передо мной стояло несколько человек, мне завязывают глаза. Я слышу, что они щелкают. Потом. Мы тебя не будем расстреливать. Мы тебе голову отрежем. Притащили нож, начали точить. На колени поставили. Голову закинули. Неприятное ощущение".

  Всі 8 місяців родина українця нічого не знала про те, що відбувається на борту танкера.

  Світлана Дереглазова: "В посольство ездили в Киев. И плакали, и просили - помогите. Они говорят: "мы ничего не можем сделать. У нас нет договоренности. Олег подписал контракт. Надо было вообще не идти в рейс. Зачем он выбрал такую работу? Пусть не плавает". Просто, вот как, немцам спасибо. А так никто ничего не может сделать. Наши моряки государством не защищены".

  Переговори з піратами вела німецька компанія, якій і належав танкер. Спочатку за життя моряків розбійники хотіли 15 мільйонів доларів, протягом 8 місяців суму вдалося зменшити майже утричі. Кошти піратам скинули з вертольота. Полонені навіть не повірили, що їх нарешті відпустять. Після звільнення Олег відразу зателефонував дружині. 

  Олег Дереглазов: "Мои слова – я говорю "привет суслик". Десять минут тишины. Она спрашивает – Олег? Я говорю – Да!"

  Після відпочинку Олег таки знову збирається у рейс. Але тепер, каже, іншими маршрутами, подалі від узбережжя Сомалі.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, 5 канал


  Попередній матеріал
  Сіднейська опера - відкрила новий сезон [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Янукович ліквідував музей УНР [репортаж, відео]
  Теги: