У Лисичанську намагаються закрити єдину українську школу

  Одну із чотирьох українських шкіл на Луганщині - хочуть закрити у Лисичанську. Чиновники переконують: учнів не вистачає, а на утримання будівлі і зарплату вчителям - бракує коштів. З Луганщини - Максим Сосєнко.

  Лисичанська школа №3 - вирізняється не лише мовою викладання, а й тим, що має спеціальні класи для дітей-інвалідів та вечірню зміну. Нині тут навчається близько двох із половиною сотень учнів. Батьки непокояться - якщо школу закриють, не матимуть куди прилаштувати дітей з особливими потребами. До того ж, не впевнені, чи в інших закладах їхні діти зможуть навчитися говорити державною мовою. Тож - школу вирішили захистити пікетом.

  Марія, мати учня Лисичанської СШ №3: "Мы живём в Украине. Национальный язык — украинский. Да, я им не владею полностью как и многие в нашем регионе. Но, я хочу чтобы мой ребёнок знал этот язык. В нашей школе это лучше всего преподают".

  У мерії ж переконують — причини суто економічні. Школа заповнена лише наполовину. Тож - оплачувати комунальні послуги та зарплатню педагогам - невигідно. Чиновники кажуть - закривши школу, заощадять на інші потреби.

  Володимир Марченко, заступник Лисичанського міського голови: "Необходимость компьютерною техники, необходимость стеклопакетов, необходимость в установке модульных котельных. Вся программа рассматривается в комплексе, речь не идёт — просто поехать и закрыть школу".

  Учителі позицію чиновників розцінюють як недалекоглядну. Адже місто росте, і відкривати нову школу за кілька років - вийде значно дорожче.

  Наталія Скрябіна, в. о. директора Лисичансьої СШ №3: "Як колись сталося з дитячими садками в нашому місті. Були закриті, а зараз невистачає коштів щоби запустити їх заново".

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Янукович ліквідував музей УНР [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Саакашвілі: Вступ Грузії до НАТО - це питання часу
  Теги: