Як знімають фільм Сашка Лірника [репортаж, відео]

  На Черкащині уночі козаки билися з татарами. Поблизу села Сабадаш під Жашковом знімали сцену стрічки про Чорного Козака за однойменним твором Сашка Лірника. Зйомки тривають уже три роки. Усі актори - аматори і працюють задарма. Автори проекту кажуть - це перший народний фільм в Україні.

  Режисер не шкодує ані дублів, ані акторів. Уночі, за мінусової температури, раз за разом вони повторюють одні і ті ж дії. Допоки не досягнуть досконалості. Та учасники зйомок не скаржаться. Працюють залюбки та ще й задарма. Жоден з акторів не є професійним. Усі герої фільму – селяни, випадкові глядачі та аматори.

  Це фінальна сцена фільму. Події відбуваються в сімнадцятому столітті у селі Сабадаш під Жашковом. Проклятий козак рятує селян з полону. Він спокутує свою провину за те, що за молодості заснув на варті. Через це всю козацьку сотню вирізали татари, а сам винуватець урятувався. Тепер чорний козак відважно б`ється з бусурманами. Автор казки і одночасно сценаріст стрічки - Сашко Лірник – грає одного з ворогів. За це і отримує копняка.

  Та казкар на свою долю не скаржиться.

  Справжніх татар для стрічки знайти не вдалося. Не змогли придбати і професійну апаратуру для зйомок та спецефектів. Замість камери - фотоапарат, а для диму - головешка.

  Брак грошей нікого не засмучує. Зняти мало бюджетний, але повноцінний фільм – у цьому вся ідея проекту – кажуть автори.

  За три роки зйомок витратили сто вісімдесят тисяч гривень. Прем`єра стрічки відбудеться цьогоріч улітку.

  Азад Сафаров, 5 канал

  Попередній матеріал
  На Черкащині вшанували пам`ять вояків Холодного Яру [відео]
  Наступний матеріал
  Християни усього світу святкують Вербну неділю [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...