Християни усього світу святкують Вербну неділю [репортаж, відео]

  У краях, де немає пальм, віряни святять вербу. Це дерево символічне, адже перше сповіщає про прихід весни. Із Вербної неділі - починається Седмиця - найсуворіший тиждень великого посту, що завершиться святкуванням Воскресіння Христового.

  Біля Володимирського собору - зранку велелюдно. У день входження Христа до Єрусалима віряни традиційно йдуть до храму, щоб освятити вербове гілля. За віруванням, воно має оберігати оселю від лиха увесь рік. Придбати символ свята можна прямісінько перед храмом. Вибір на будь-який смак і гаманець.

  У храмі усі охочі не вмістилися, люди чекають на освячення довкола. Верба у руках символізує зустріч Господа. Віряни переконані, освячені гілки мають цілющі властивості.

  Ті, кому вже посвятили вербу, за традицією легенько б`ють гілками родичів та знайомих. У такий спосіб люди бажають одне одному здоров’я та сповіщають про те, що наближається Великдень.

  У Вербну неділю, попри піст, вірянам дозволяється їсти рибу та пити вино. А вже з понеділка починається Страсний тиждень - у пам`ять про останні дні життя Христа на землі.

  Ксенія Дворнікова, Дмитро Демешев, 5 канал

  Попередній матеріал
  Як знімають фільм Сашка Лірника [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Евакуацію 19х- українців із Лівії - перенести
  Теги: