На Черкащині вшанували пам`ять вояків Холодного Яру [відео]

  Історичною реконструкцією, панахидою і закладенням музеїв - вшанували пам`ять повстанців Холодного Яру. До селища Мельники Черкаської області, де на початку XX сторіччя точилися запеклі бої між місцевими мешканцями та вояками Червоної Армії, з`їхалося близько 5 тисяч людей.

  Це не кадри кінохроники, це члени ісоричного клубу Холодний Яр проводять реконструкцію подій 20х років минулого сторіччя. З села іде продовольчий загін червоної армії, вони забрали у місцевих мешканців худобу та зерно. Протистоять мародерам повстанські загони з лісу.

  Реконструкцію бою учасники готували кілька місяців. Самотужки пошили одяг, переробили бойову зброю під холості набої.

  Як все відбувалося насправді знають діти атаманів, полеглих у лісах Холодного Яру. Батько Ганни Харітонівни допомагав славетним атоманам Василеві Чучупаці та Юрію Горліц-Горському. Від батька жінка навчилася бойової пісні, що її співали повстанці.

  Під звуки толумбасу-барабану чорних запорожців, гості Мельників збираються на панихиду. Біля могили повстанців люди з Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Черкасської областей, зі столиці та Криму. Їх об`єднала пам`ять.

  Згуртованість українців також допомогла зібрати 250 тисяч гривень для письменника василя Шкляра. Автор роману "Чорний ворон" не схотів брати Шевченківську премію, поки в Україні міністром освіти є Дмитро Табачник. У Холодному Яру Шкляреві вручили альтернативну народну премію.

  Вшановують пам`ять холодноярківських повстанців вже 16 років поспіль. Але вперше за весь цей час сюди приїхали стільки громадських діячів, політиків та простих українців. У цьому році у Мельниках має початися будівництво музею Холодного Яру. Перший камень вже заклали у фундамент.

  Дарія Безродна, Віктор Смішко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У світі відзначають День Землі
  Наступний матеріал
  Як знімають фільм Сашка Лірника [репортаж, відео]
  Теги:
  Loading...