5 канал

"Як козаки...", "Пригоди капітана Врунгеля" та сотні інших: у Києві створять Музей анімації

Експонатами стануть камери, монтажні столи, на яких створювали вже легендарні мультфільми про козаків, капітана Врунгеля, Івасика-Телесика та сотні інших

Музей анімації створять у Києві. Простір, де будуть представлені унікальні експонати з анімаційної студії "Укранімафільм", за попередніми даними, розмістять на території столичного Виставкового центру. Вперше глядачі зможуть доторкнутися до камер, за допомогою яких знімали вже культові стрічки про капітана Врунгеля та про пригоди козаків. Репортаж на тему від "5 каналу".

Досвідчений аніматор, який з дитинства мріяв потрапити до музею мультфільмів, Дмитро Лісенбарт нині хоче створити музей анімації на базі студії "Укранімафільм". Експонатами стануть камери, монтажні столи, на яких створювали вже легендарні мультфільми про козаків, капітана Врунгеля і сотні інших. Або теж експонати майбутнього музею – спеціальні целулоїди, які використовували під час зйомок фільму про Івасика-Телесика. Пам'ятаєте, його ще зміюка хотіла забрати? Покадрово їх викладали, а потім фотографували спеціальними камерами.

Унікальне обладнання зберігається у занедбаному приміщені. Тому його вже незабаром перевезуть до столичного Виставкового центру. Саме там в одному з павільйонів і розташують майбутній музей. "Ми готові надати приміщення для розташування цього музею. Але для того, щоб зрозуміти, яке саме приміщення, нам треба розробити концепцію. Для саме для цього і зустрілися, щоб зібрати проектну команду, яка буде працювати", – розповідає  т.в.о. генерального директора ВДНГ Євген Мушкін

Команда: бізнес-консультант, аніматори, музейники – працюють на волонтерських засадах. Вони запланували вже у вересні-жовтні провести хакатони – зустрічі із бізнесменами, з дітьми та аніматорами-випускниками. В музеї анімації, за задумом організаторів, працюватиме і навчальна студія. Відкрити "країну мультфільмів" планують приблизно навесні.

"Перші інвестиції, які я розраховую отримати – це за допомогою Міністерства культури, може якісь фонди або гранти. Ми зараз розробляємо сам проект, треба його обрахувати… Я точно знаю, що гроші будуть, бо ціль настільки прекрасна і світла, що я впевнений – знайдуться точно люди, які захочуть нам допомогти", – запевняє в.о. директора "Українська кіностудія анімаційних фільмів" Дмитро Лісенбарт.

Аніматори державної студії "Укранімафільм" створили 402 мультфільми. Частина з них зберігається у коробках без належних умов. Їх теж перевезуть до музею, відреставрують, щоби показувати малечі.

Дар'я Феденко, Олексій Тищенко та Владислав Каретник, "5 канал"

Після року реалізації: київський "Міст закоханих" засяяв новими барвами – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Гопко щодо зустрічі Волкера і Суркова: Є позиція дотискати Кремль, щоб побачити на сході України конкретні зрушення
Наступний матеріал
"Найскладніший костюм – карлика-офіцера СС": у Львові знімають комедію "Шляхетні волоцюги"
Loading...