5 канал

У Львові перепоховали останки Івана Федорова

  У Львові перепоховали останки середньовічного першодрукаря і відомого біженця з Москви Івана Федорова. До останнього часу останки зберігалися у Львівській національній галереї мистецтв.

  В урочистій процесії взяли участь представники усіх релігійних конфесій Львова. Священнослужителі пройшли ходою від храму Успіння Пресвятої Богородиці до монастиря святого Онуфрія.

  Саме у цій церкві на останки Івана Федорова 43 роки тому натрапив нині покійний мистецтвознавець Борис Возницький. Проте майже півстоліття вони зберігалися у музеї мистецтв давньої українського книги Львівської галереї мистецтв. Лише цього року музейники звернулися до польських фахівців, щоб ті провели експертизу знайдених останків. Експерти підтвердили, що померлий був людиною похилого віку, що відповідає даним про Федорова. Також у кістках виявили вдвічі вищий вміст важких металів, які у той час використовували при друкуванні.

  Про те, що у церкві святого Онуфрія був похований саме першодрукар Федоров, підтверджують і архівні матеріали, у який його на українським манер гназивають Іваном Федоровичем.

  15 грудня виповнився 341 рік від дня смерті Івана Федорова.

  Разом із першодрукарем у храмі монастиря святого Онуфрія перепоховали і останки його сина та ще двох невідомих осіб.

  Попередній матеріал
  Порошенко призначив дитячого омбудсмена
  Наступний матеріал
  Галицькі вчені розробили для бійців АТО радіокерований міні-танк

  Львівська залізниця запросить на зустріч зі Святим Миколаєм 12 тисяч дітей

  Мешканець Львівщини вишив величезну карту України бісером

  Львівські школярі виготовляють маскувальні засоби для захисників Вітчизни

  Львів‘янин добився права отримати паспорт без сторінки російською мовою