Київ важко уявити без Національної опери України імені Тараса Шевченка. Будівля має важливе архітектурне та історичне значення. Свій перший сезон постійний оперний театр у Києві розпочав 8 листопада 1867 року постановкою Олексія Верстовського “Аскольдова могила”. Нині у театрі щорічно здійснюються 4 постановки – 2 опери і 2 балети. 5.ua підібрав для вас найцікавіші факти про Національну оперу.
1. У театрі виступали видатні на той час артисти – Шаляпін, Собінов, Нежданова, Баттістіні, Руффо, драматичні актори – Айра Олрідж, Сара Бернар і багато інших. Диригував оркестром Сергій Рахманінов, свої опери ставив Микола Лисенко, часто відвідував Петро Чайковський.
2. У 1874 році вперше прозвучала українською мовою опера “Різдвяна ніч”, за режисурою Михайла Старицького.
3. У 1896 році театр згорів. На його місці за чотири роки було побудовано новий театр опери і балету. Вже 15 вересня 1901 року відбулось урочисте відкриття постановкою опери Михайла Глінки “Життя за царя”.
4. Під час революції приміщення оперного театру використовувався для проведення з'їздів. Так, в 1917 році в приміщенні оперного театру проходив ІІ Всеукраїнський військовий з'їзд, на якому було проголошено І Універсал Центральної Ради.
5. У 1983–1988 роках було здійснено капітальну реконструкцію театрального приміщення (архітектор Борис Жежерін). Реставратори внесли значні зміни у закулісну частину театрального приміщення, що дозволило збільшити кількість репетиційних залів, гримувальних кімнат, було обладнано спеціальний хоровий клас. Також було збільшено параметри сцени до 20 м вглиб і 27 м у висоту. Тепер загальна площа сцени тепер становить 824 м².