Вікіпедія

Відкриття Національної опери у Києві: найцікавіші факти

В 1874 року вперше прозвучала українською мовою опера “Різдвяна ніч”

Київ важко уявити без Національної опери України імені Тараса Шевченка. Будівля має важливе архітектурне та історичне значення. Свій перший сезон постійний оперний театр у Києві розпочав 8 листопада 1867 року постановкою Олексія Верстовського “Аскольдова могила”. Нині у театрі щорічно здійснюються 4 постановки – 2 опери і 2 балети. 5.ua підібрав для вас найцікавіші факти про Національну оперу. 

1. У театрі виступали видатні на той час артисти – Шаляпін, Собінов, Нежданова, Баттістіні, Руффо, драматичні актори – Айра Олрідж, Сара Бернар і багато інших. Диригував оркестром Сергій Рахманінов, свої опери ставив Микола Лисенко, часто відвідував Петро Чайковський.

2. У 1874 році вперше прозвучала українською мовою опера “Різдвяна ніч”, за режисурою Михайла Старицького.

3. У 1896 році театр згорів. На його місці за чотири роки було побудовано новий театр опери і балету. Вже 15 вересня 1901 року відбулось урочисте відкриття постановкою опери Михайла Глінки “Життя за царя”. 

4. Під час революції приміщення оперного театру використовувався для проведення з'їздів. Так, в 1917 році в приміщенні оперного театру проходив ІІ Всеукраїнський військовий з'їзд, на якому було проголошено І Універсал Центральної Ради.

5. У 1983–1988 роках було здійснено капітальну реконструкцію театрального приміщення (архітектор Борис Жежерін). Реставратори внесли значні зміни у закулісну частину театрального приміщення, що дозволило збільшити кількість репетиційних залів, гримувальних кімнат, було обладнано спеціальний хоровий клас. Також було збільшено параметри сцени до 20 м вглиб і 27 м у висоту. Тепер загальна площа сцени тепер становить 824 м².

Попередній матеріал
"Виступ, що надихає": офіс НАТО привітав українських бійців, що подолали марафон у США
Наступний матеріал
Геращенко анонсувала звіт ОБСЄ про заручників на окупованому Донбасі
Теги:

Журналісти задля порятунку дітей з вадами серця заспівають у Театрі оперети

Сьогодні активісти влаштують "театр абсурду" під посольством РФ у Києві

Перша вистава українського театру: 7 неймовірних фактів про театр корифеїв

Театр "Domus", створений переселенкою з Криму, зібрав аншлаг у Львові