В Україні пройшла офіційна прем`єра фільму "Той, хто пройшов крізь вогонь" [відео]

  Українська прем`єра - в українських кінотеатрах. Фільм "Той, хто пройшов крізь вогонь" режисера Михайла Іллєнка виходить у широкий прокат. Кіно про радянського пілота, який став вождем індіанського племені, знімали п`ять років. Наразі його уже презентували в Києві, Харкові та Івано-Франківську. На черзі - ще тринадцять міст. А протягом року кіно має об`їздити чи не кожен райцентр. Чи зможе українське зібрати повні зали глядачів - досліджувала Ольга Петрів.

  Яскраво червоний хідник і тісненький глядацький зал. У кінотеатрах показують історію про українського індіанця. Сам індіанець по-індіанськи пам`ятає небагато.

  Дмитро Лінартович, виконавець головної ролі: "Вітання у них там різні, лайливі слова. Наприклад, "хеййока" -це означає, коли бачиш людину і супроводжуєш її в путь далекий".

  Цей молодий красень - Дмитро Лінартович. У фільмі він головний. Пілот з Полтавщини Іван Орестович, який після німецького полону й радянських таборів дременув в Канаду і став вождем індіанців з довгим іменем Тойхтопройшовкрізьвогонь. Сюжет цей, начебто, дійсно мав місце в реальному житті.

  Михайло Іллєнко, режисер: "У нас реальний герой, і таких героїв багато, а ми звикли себе показувати якимись закіптюженими невдахами".
   
  Віктор Андрієнко, актор: "Це не Людина-павук, не Бетмен. І багато є героїв України, а в смислі, не то, шо "героїв України", бо Філіп Кіркоров теж народний артист України, а героїв, яких ніхто не знає".

  Та просився український індіанець на широкі екрани довго. Знімали цю історію аж п`ять років - бо не було грошей.
   
  Михайло Іллєнко, режисер фільму: "А взагалі-то фільм такого масштабу треба було знімати десь півтора роки. Десь два з половиною роки він був в паузі. В різних паузах". 
   
  Кіно, якого не торкнулася рука іноземця. За ним українці мають потягнутися в кінотеатри хоча би з патріотичних міркувань. Виключно українські актори, українські студії, де працювали з відзнятим матеріалом і 16 мільйонів українських гривень - від держави і приватних інвесторів.

  Володимир Філіппов, продюсер фільму: "Нет, конечно, не отобьются. Но дело сейчас не в 16-ти миллионах - отобьются они или нет. Нарешті Україна дочекалася українського фільму, который можно пойти и без каких-либо сомнений посмотреть в кинотеатрах".  

  До кінотеатру не поспіли ані запрошений прем`єр-міністр, ані індіанці, яких у фільмі зіграли харків`яни. Зібралися головно друзі знімальної групи.

  Глядач: "Світле відчуття, після цього фільму виходиш із радістю".

  Глядач: "Я ще буду думати. Я радий, що це відбулося".


  Глядач: "Коли дуже довго чогось очікуєш, воно виходить не таким, як ти очікував. Але свіжий фільм".

  У день прем`єри ці люди також прийшли в "Кінопалац". Але на українське їх не затягнути. Наперед упевнені - не варто.

  Вдівідувач кінотеатру: "Воно ніколи не було так знято, щоб ми захотіли піти".

  Вдівідувач кінотеатру: "Українське кіно - воно таке, що не хочеться йти. Воно не таке глобальне".

  Журналіст: "А на що зараз ідете?"

  Вдівідувач кінотеатру: "На "Контрабанду"".

  Ольга Петрів, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Виставка на честь року дракона у Пекінському музеї
  Наступний матеріал
  "Донбас" розпочав п`ятиматчеву серію домашніх поєдинків у рамках чемпіонату ВХЛ Росії
  Теги: