В "ПінчукАртЦентрі" відкрили одразу чотири виставки [відео]

  Тарас Шевченко в образі єврея, асфальт на стінах і гори бруду на підлозі - усе це під одним дахом. Одразу чотири виставки відкрили в "ПінчукАртЦентрі". Організатори поєднують національне зі світовим, а високе з буденним. У виставках представлені роботи і знаних авторів, і молодих художників з усієї України - номінантів мистецької премії.

  З пилу і бруду - у витвір мистецтва. Володарка минулорічної премії FutureGenerationArtPrize - бразилійка Синтія Марселле - запевняє: щоб її мистецтво зрозуміти, по ньому треба потоптатися.

  Синтія Марселле, художниця: "Якщо ходити босоніж по цьому килиму, це дає відчуття бруду і в переносному, і в прямому сенсі. З іншого боку ландшафту - гора справжнього всесвітнього бруду, того, який є скрізь - у кожного в оселі і на вулиці, але всі хочуть його приховати".

  У мистецтві українських художників - головне іронія. На полотнах Олександра Ройтбурта символічно - євреї усі! "Бітлз", Енді Ворхол, Майкл Джексон, брати Клички, і навіть Тарас Шевченко. Назва виставки - позичена з пісні - "якщо в крані немає води".

  Олександр Ройтбурт, художник: "Это песня Константина Беляева, самая известная из нее строка - "А Эрнест Хемингуэй в детстве тоже был еврей". Или "Если в кране нет воды, значит выпили жиды".

  Ройтбурд каже - хоче, щоб картини ламали стереотипи. Ламають їх і молоді номінанти премії. На полотнах Микити Шаленного світ, зображений очима гумової ляльки та клоуна, які мандрують містом. Інша номінантка стереотипи ламає не пензлем, а бензорізом. Щоб повісити асфальт на стіни артцентру, вирізала шматки з доріг Вінниччини.

  Жанна Кадирова, художниця: "Зазвичай люди бачать асфальт під ногами, а коли я його ставлю вертикально і вішаю його в респектабельному виставковому центрі - це стає картиною".

  Картинами, звуками, інсталяціями - прихильність журі можна завойовувати будь-яким мистецьким прийомом. Головне - поєднати високе з буденним. 

  Екхард Шнайдер, гендиректор центру сучасного мистецтва "ПінчукАртЦентр": "З одного боку це мистецтво, а з іншого, це має бути повсякденне життя. Також важливо зберегти баланс між національним і світовим - тільки так можна справді щось побачити і оцінити".

  Оцінюватимуть номінантів як українські критики, так і мистецтвознавці з Великої Британії, Франції, Данії та Росії. Переможців нагородять 9 грудня - премією у сто тисяч гривень і можливістю повчитися у майстернях всесвітньовідомих художників.

  Інна Неродик, Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Українські туристи не зважають на повінь у Таїланді
  Наступний матеріал
  У Києві протестували проти перепрофілювання книгарні "Сяйво" [відео]
  Теги: