У Києві протестували проти перепрофілювання книгарні "Сяйво" [відео]

  Київрада перейменувала комунальне підприємство "Міський центр розвитку рибного господарства" у "Міський магазин". Відтепер замість риби воно продаватиме книжки. До 6 листопада підприємство має заїхати у приміщення на Червоноармійській, яке понад півтосліття орендувала книгарня "Сяйво". Робочий колектив хоче повренути собі це приміщення. Із акцією протесту вони прийшли під стіни мерії і влаштували рибний базар.

  Оселедцем на цій ятці не торгують, а віддають задарма усім охочим.

  Олена Лазуткіна, активіст: "Мы решили сделать такую веселую акцию и подарить киянам вместе с листами, с книгами - селедку".

  Таким чином представники "Сяйва" заявляють - рибі в книгарні не місце.

  Юлія Валова, прес-секретар книгарні "Сяйво": "Ми сподіваємось, що нам все-таки нададуть можливість подовжити цю оренду. І ми продовжимо свою функціональну діяльність. А саме - реалізацію книжкової продукції. На 90% яка складалася з українських книжок".

  Письменник Віталій Капранов запевняє: переведення книгарні на баланс рибного господарства - це сюжет на рівні світової фантастики.

  Віталій Капранов, письменник: "Це дійсність. От слабо всім фантастам - Бредбері, Шеклі - навіть під ЛСД такого не вигадаєш. А от тут сидять мудрі люди, які вигадали, що книгарні не буде, а буде риба".

  Міський центр розвитку рибного господарства - який тепер опікуватиметься книжками - створили наприкінці 2009-го року, щоби нагодувати киян рибою. 

  Володимир Волков, директор КП "Міський центр розвитку рибного господарства": "В МАФах буде все повністю - і морожене, і свіжоморожене".

  Обіцяли і нові технології.

  Сергій Розумовський, перший заступник начальника КП "Міський центр розвитку рибного господарства": "По защищенному голографическому коду карты можно будет СМСку послать, тут же на мобильный телефон узнать не только информацию про качество, но и где она была поймана и откуда вообще попала на прилавок". 
   
  Та не склалося. Нині підприємство - майже банкрут.

  Галина Герега, секретар Київради: "Дійсно, було створено таке підприємство, яке не працювало жодного дня. Воно має чистий баланс. А ви знаєте - відкриття нового комунально підприємства тягне за собою нові затрати".  
   
  Щоби зекономити - вирішили перейменувати старе. Тепер воно називається "Міський магазин" і замість риби торгуватиме книжками. На розвиток із бюджету - отримало два з половиною мільйони. Перед голосуванням - трохи дискусії. І ніяких обіцяних блокувань трибуни.
   
  Андрій Странніков, депутат Київради, фракція "Удар": "Доцільність на сьогоднішній момент вкладати мільйон сімсот - а ми вже вклали сімсот тисяч, тобто загальна цифра 2 з половиною мільйони бюджетних гривень - у розвиток того підприємства, яке і саме може розвиватися, і так само виконувати роль книгарні, книжкового магазина, який уже виконував цю функцію понад півстоліття".
   
  Олексій Давиденко, депутат Київради, фракція "Республіка Київ": "Я сейчас, вот перед этим голосованием, в зале насчитал 49 депутатов. И хотелось бы еще посмотерть, как мы получим позитивное голосование по данному вопросу".
   
  У Київради - своя математика. Голосування: 61 - "за".
   
  Тепер остання надія колективу "Сяйва" - Апеляційний суд Києва. Цієї п`ятниці він має винести остаточне рішення і сказати - чи має товариство право на оренду приміщення на Червоноармійській, 6. Якщо воно буде на їхню користь - у книгарні знову з`явиться два орендарі, як і в лютому 2010-го року.

  Світлана Одаренко, Ольга Сас-Тарасова, Максим Петраков, Влад Каретник, 5 канал

  Попередній матеріал
  В "ПінчукАртЦентрі" відкрили одразу чотири виставки [відео]
  Наступний матеріал
  Екс-голову земельної комісії Київради Олексія Євлаха амністували
  Теги: